Trwa ładowanie...
24-02-2011 11:14

CLTN CITY JAM Bielsko-Biała

W minioną niedzielę 20 lutego pod centrum handlowym Gemini Park w Bielsku-Białej miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Ponad czterdziestu snowboardzistów i narciarzy freestylowych rywalizowało podczas zawodów Jibbingowych CLTN CITY JAM.

CLTN CITY JAM Bielsko-BiałaFot: CLTN City Jam
d2ywjh7
d2ywjh7

Pomimo bardzo niesprzyjającej aury i braku śniegu (śnieg przywieziony z gór oraz z pobliskich lodowisk), organizatorzy stanęli na wysokości zadania i postawili ogromną stalową konstrukcję o gabarytach 1500 metrów sześciennych na których odbyły się zawody polegające na jeździe po tzw. Railach(rurach) i boxach.

Do Bielska zawitała ścisła Polska czołówka snowboardzistów oraz wielu narciarzy m.in. Wojtek „Gniazdo” Pawlusiak, Kuba Dytkowski, Mateusz Zielonka, Daniel Więcek a także najbardziej utytułowana polska zawodniczka Kasia Kwiecień która stanęło w szranki do rywalizacji z mężczyznami! O godzinie 16:30 zawodnicy rozpoczęli eliminacje po których do finałowych przejazdów wyłonionych zostało 9 snowboardzistów i 7 narciarzy.

Tuż po godzinie 18 przy sztucznym oświetleniu rozpoczęły się finały.

Na pierwszy rzut niesamowite ewolucje i triki zaprezentowali przedstawiciele jednej deski. Snowboardziści rozegrali zawody w bardzo ciekawej i luźnej atmosferze, która zaproponowali sami zawodnicy. Sędziowie wręczali nagrody pieniężne za każdy dobry przejazd(wykonany trik) a zawodnicy gromadzili na swoim koncie coraz większą pulę pieniężną. W ten oto sposób każdy zawodnik będący w finale był wygranym, a sami zawodnicy nakręcali się coraz mocniej pokazując widowiskowe i trudne technicznie triki, łącznie z obrotami przez głowę.

d2ywjh7

Pomimo mrozu sięgającego - 8 stopni widownia dopisała i ponad tysiąc osób gromkimi brawami nagradzała najlepsze ewolucje, a flesze aparatów pojawiały się w każdej sekundzie. Najwięcej na swoim koncie uzbierał Wojtek „Gniazdo” Pawlusiak i właśnie on został najlepszym tego dnia zawodnikiem. Warto zaznaczyć iż Wojtek to zawodnik światowego formatu jeżdżącym w barwach Red Bull, oraz że walczył na własnym terenie gdyż pochodzi z sąsiadujących z Bielskiem-Białą Wilkowic. Drugie miejsce ex quo zajęli Maciej Długosz oraz Kuba Dytkowki, na trzeciej pozycji wylądowała….. Kasia Kwiecień, pokonując wielu dobrych zawodników. Po rywalizacji snowboardzistów nadszedł czas na narciarzy. Wśród panów z dwoma deskami prym wiódł Jakub Kozioł z Rybnika, drugi był Paweł Palichleb (Kraków)
, na trzeciej pozycji uplasował się Michał Rajzer(Bielsko-Biała).

Sponsorem imprezy była marka odzieżowa CLTN, Centrum Handlowe Gemini Park Bielsko-Biała, a wsparcie energetyczne i muzyczne zapewnił Red Bull

Patroni medialni: Freestyle.pl, 360mag , Magazyn Snowboard, Extremium, wp.pl, RMF MAXXX

d2ywjh7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ywjh7