Co za widok! 7 wilczych szczeniąt bryka po lesie. Ich szlakiem można zwiedzić Polskę
"To prawdziwa petarda" - na profilu na Facebooku informuje Nadleśnictwo w Dobrzejewicach. Ten zwarty kompleks leśny położony na prawym brzegu Wisły (między Toruniem, Lipnem i Włocławkiem) zamieścił zdjęcia z niecodziennym widokiem. Urocze, małe wilczki zostały przyłapane na zabawie.
"Zgodnie z zapowiedzią, PETARDA. Często w mediach zarzuca się leśnikom, że uprawiamy plantacje, a nie las. Czy zatem na plantacjach można spotkać takie stworzenia? Wilki w Dobrzejewicach obserwujemy od kilku lat (także młode), ale SIEDEM szczeniąt?" – dokładnie brzmi treść wpisu.
Trwa ładowanie wpisu: facebook
Przy okazji pokazania światu tych słodkich maluchów, Nadleśnictwo Olsztynek poinformowało, że zaprasza do zwiedzania ich ośrodka rehabilitacyjnego "Nadpromek", który to zajmuje się wilkami i jest on specjalnie pod nie przystosowany. Zapewne niewielu miało okazję zobaczyć miejsce, w którym pomaga się leśnym zwierzakom. Właśnie tu, 11 sierpnia br. został otwarty "Wilczy Szlak". Ma on być zachętą do zwiedzania Polski trasami, których tematem przewodnim jest wilk.
Wilki spotkasz w Kampinosie.
Stada wilków liczą do 20 osobników, ale na ogół jest to znacznie mnijesza grupa: rodzice, młode, czasami wilki z poprzedniego miotu. Watahy mają ściśle określoną hierarchię wewnętrzną. Na stronie miłośników wilków - wilki.pl - czytamy: "Jako gatunek jest bowiem zagrożony wyginięciem. I chociaż pewne działania w Polsce sprzyjają odrodzeniu się populacji wilków w naszym kraju (podobno pojedyncze sztuki można spotkać już nie tylko w górach, ale również na północy, w rejonach Kaszub), to jednak wciąż wilki giną na skutek bezprawnych działań rolników i hodowców, którzy mszczą się na wilkach, podejrzewanych o zabijanie zwierząt domowych.(...) Na skutek aktywności środowisk proekologicznych oraz coraz większej świadomości społecznej, populacje wilka w Polsce odradzają się, jednakże nie ma tutaj miejsca na przesadny optymizm."
Najwięcej wilków zamieszkuje Azję oraz północne tereny Europy i Ameryki Północnej. Rekordowo dużo żyje ich w Kanadzie.