Trwa ładowanie...
03-06-2016 10:31

Czechy - letnie atrakcje tuż za polską granicą

Sezon letni w czeskich ośrodkach górskich zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Na turystów czekają niesamowite trasy widokowe, kolejki linowe, elektrownie wodne, parki edukacyjne. Miłośnicy rowerów i amatorzy hulajnogi nie będą zawiedzeni, bo w górskich miejscowościach czekają kilometry tras zjazdowych i nowoczesne bike parki.

Czechy - letnie atrakcje tuż za polską granicąŹródło: Castigatio - Shutterstock
d3zf1xs

Sezon letni w czeskich ośrodkach górskich zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Na turystów czekają niesamowite trasy widokowe, kolejki linowe, elektrownie wodne i parki edukacyjne. Miłośnicy rowerów i amatorzy hulajnogi nie będą zawiedzeni, bo w górskich miejscowościach czekają na nich kilometry tras zjazdowych.

Ośrodek Dolni Morava pod szczytem Śnieżnika Kłodzkiego, tuż przy granicy z Polską (19 km od Międzylesia) proponuje "spacery w obłokach". Na początku grudnia 2015 r. otwarto tu niezwykłą trasę widokową, umieszczoną na wysokości 55 m. Budowla znajduje się na górze Slamnik, na wysokości 1116 m n.p.m. Na wielbicieli mocnych wrażeń czekają tu także zjazdy na rowerach górskich i hulajnogach. Do dyspozycji są trasy dla początkujących, jak i zaawansowanych. Rodziny z dziećmi powinny także odwiedzić park wodny, a także leśny park adrenalinowy.

Liczne atrakcje poleca ośrodek Kouty w Jesionikach. Można stąd wjechać kolejką linową na zaporę Dlouhe Strane, następnie zjechać z powrotem do ośrodka Kouty po najdłuższej w Czechach trasie przystosowanej dla hulajnóg. Na cyklistów czeka tu także największy bike park na Morawach. Długość tras wynosi ponad 20 km. Ponadto od górnej stacji kolejki linowej (1100 m. n.p.m.) wiodą liczne trasy rowerowe i piesze, między innymi do elektrowni Dlouhe Strane, na szczyt Pradziad czy do Rysiej Skały. Ścieżka edukacyjna Rysia Skała, o długości 2,5 km, jest nową atrakcją dla rodzin z dziećmi. Na jej końcu znajduje się wspaniały punkt widokowy. Warto wybrać się też na wycieczkę do pobliskiej elektrowni Dlouhe Strane, trzeciej pod względem wielkości elektrowni szczytowo-pompowej na świecie, należącej do tzw. siedmiu cudów Czech i najchętniej odwiedzanych miejsc w Jesionikach.

Elektrownia wodna Dlouhe Strane Fot. Libor Svecko

d3zf1xs

Także ośrodki karkonoskie przygotowały na sezon letni mnóstwo atrakcji. Szpindlerowy Młyn otwiera zmodernizowany bike park, w którym na cyklistów czeka ponad 13 km tras, dostosowanych do różnego poziomu zaawansowania. W okolicy znajdują się cztery trasy edukacyjne, idealne dla rodzin z dziećmi. Najkrótsza z nich, Mchowa Ścieżka, ma długość 3,8 km, a najdłuższa trasa, Szlakiem Karkonosza, mierzy 9,5 km. Szpindlerowy Młyn oferuje latem także atrakcje wodne. Na Zaporze Łabskiej można popływać łódką lub spróbować paddleboardingu.

Letnie niespodzianki dla turystów szykuje także SkiResort Cerna Hora - Pec. Największa z nich to letni TourPAS, który będzie można wykorzystać w lipcu i sierpniu na czterech kolejkach linowych we Wschodnich Karkonoszach: na kolejce Cernohorsky Express (Jańskie Łaźnie), Hnedy Vrch (Pec pod Śnieżką), Portasky (Velka Upa) i nowej kolejce Saxner w Cernym Dole, która zostanie uruchomiona latem po kilkuletniej przerwie. Między stacjami kolejek będzie kursował autobus turystyczny.

Czech Tourism/ir

d3zf1xs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zf1xs