Trwa ładowanie...
d7y4mg7

Darmowe wizy na Sri Lankę. Rząd rajskiej wyspy zaskoczył

Na Sri Lankę bez wizy? Tak i to już. Rząd tego kraju ogłosił zniesienie opłat za wizy turystyczne dla obywateli 48 krajów w okresie od 26 lutego do 30 kwietnia 2020 r. Grzechem byłoby nie skorzystać, bo ceny wycieczek spadły nawet o 43 proc.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sri Lanka to rajskie plaże i pewna pogoda
Sri Lanka to rajskie plaże i pewna pogoda (iStock.com, Fot: MariusLtu)
d7y4mg7

To nie pierwszy raz, kiedy lankijski rząd robi taką niespodziankę turystom. Od 1 sierpnia 2019 r. opłaty za wizy turystyczne dla obywateli 48 krajów były zniesione na pół roku. Od początku lutego opłaty wynoszące 35 dolarów wróciły. Podczas wypełniania formularza online trzeba było więc zapłacić ok. 140 zł za wizę turystyczną.

Mieli pecha ci, którzy akurat w tym czasie zaplanowali wyjazd, bo program darmowych wiz został wznowiony z dniem 26 lutego. Na stronie Departamentu Imigracji i Emigracji Sri Lanki czytamy, że będzie obowiązywał do końca kwietnia br. Turyści z 48 krajów, w tym Polski, mogą aplikować o bezpłatną wizę na stronie internetowej www.eta.gov.lk/slvisa.

d7y4mg7

Miejscowa branża turystyczna apeluje do rządu o całkowite zniesienie opłat. Uważają, że to najlepszy sposób, by zachęcić turystów do wakacji na tej rajskiej wyspie.

Wycieczki na Sri Lankę w czasie, w którym obowiązują darmowe wizy, są naprawdę tanie. Za tydzień z dwoma posiłkami zapłacimy już od ok. 3500 zł za osobę - to 40 proc. mniej niż wynosi standardowa cena.

Jeśli chcemy zarezerwować same loty, to z Polski bezpośrednio dolecimy tylko na pokładzie PLL LOT. Połączenia z jedną przesiadką oferują także Emirates i Qatar Airways

d7y4mg7

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Niesamowita budowla na Sri Lance

d7y4mg7

Podziel się opinią

Share

d7y4mg7

d7y4mg7