Trwa ładowanie...

Dubaj - zbudują największy port lotniczy świata

Największe, najlepsze, najdroższe - takie miejsca tylko w Dubaju. Wciąż im mało, dlatego na mapie miasta pojawi się kolejne - największy port lotniczy na świecie.

Dubaj - zbudują największy port lotniczy świataŹródło: Shutterstock.com, fot: Fedor Selivanov
d238x4o
d238x4o

Na rozbudowę istniejącego już lotniska Dubaj-Al-Maktum (znanego także jako Dubai World Central) władze planują wydać astronomiczną kwotę - 35,7 mld dolarów. Dziś obiekt znajduje się w ścisłej czołówce najbardziej ruchliwych portów lotniczych na świecie (w ciągu 15 lat ruch wrósł o 13 procent) i od lat jest jednym z najszybciej rozwijających się miejsc tego typu.

W 2015 roku główny port ZEA obsłużył 78 mln pasażerów, ale po rozbudowie ta liczba ma się potroić. Agencja prasowa Bloomberg podaje, że osoby związane z inwestycją twierdzą, iż największy port lotniczy będzie w stanie obsłużyć aż 220 mln pasażerów rocznie i 16 mln ton ładunków. Projekt w części będzie realizowany na kredyt.

Ta śmiała inwestycja ma zostać ukończona za 12 lat. Obiekt zajmujący się ruchem pasażerskim i obsługą cargo będzie miał także nowe centrum logistyczne. Powstaną m.in.: nowe terminale, strefy gastronomiczne i apartamenty.

d238x4o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d238x4o