Trwa ładowanie...

Dubaj - zbudują największy port lotniczy świata

Największe, najlepsze, najdroższe - takie miejsca tylko w Dubaju. Wciąż im mało, dlatego na mapie miasta pojawi się kolejne - największy port lotniczy na świecie.
Share
Dubaj - zbudują największy port lotniczy świata
Źródło: Shutterstock.com, Fot: Fedor Selivanov
dvpgand

Na rozbudowę istniejącego już lotniska Dubaj-Al-Maktum (znanego także jako Dubai World Central) władze planują wydać astronomiczną kwotę - 35,7 mld dolarów. Dziś obiekt znajduje się w ścisłej czołówce najbardziej ruchliwych portów lotniczych na świecie (w ciągu 15 lat ruch wrósł o 13 procent) i od lat jest jednym z najszybciej rozwijających się miejsc tego typu.

*Zobacz też: *Książe Dubaju kręci wideo w chmurach.

W 2015 roku główny port ZEA obsłużył 78 mln pasażerów, ale po rozbudowie ta liczba ma się potroić. Agencja prasowa Bloomberg podaje, że osoby związane z inwestycją twierdzą, iż największy port lotniczy będzie w stanie obsłużyć aż 220 mln pasażerów rocznie i 16 mln ton ładunków. Projekt w części będzie realizowany na kredyt.

Ta śmiała inwestycja ma zostać ukończona za 12 lat. Obiekt zajmujący się ruchem pasażerskim i obsługą cargo będzie miał także nowe centrum logistyczne. Powstaną m.in.: nowe terminale, strefy gastronomiczne i apartamenty.

dvpgand

Podziel się opinią

Share
dvpgand
dvpgand