Trwa ładowanie...

First minute – ostatnia szansa, aby zarezerwować wakacje z bonusem

Wiele biur podróży już zakończyło przedsprzedaż wycieczek na lato 2017, jednak wciąż jest kilka, które oferują specjalne rabaty i gwarancje bez dodatkowej dopłaty. Dlatego jeśli chcemy skorzystać z atrakcyjnych promocji, warto spieszyć się z podjęciem decyzji – first minute trwa tylko do końca marca!

First minute – ostatnia szansa, aby zarezerwować wakacje z bonusemŹródło: Shutterstock.com
d2gzhe4
d2gzhe4

Tegoroczna przedsprzedaż wycieczek na lato wystartowała wcześniej niż zwykle, w związku z tym większość biur podróży zakończyła ją w lutym i na początku marca. Największe rabaty i bonusy były osiągalne późną jesienią i zimą, po czym zaczęły stopniowo gasnąć. I choć największe promocje za nami, nie oznacza to, że nie uda się nam zarezerwować podróży na preferencyjnych warunkach. Jednak mamy na to tylko kilka dni.

Co można zyskać decydując się na ofertę first minute?

Gwarancję niezmienności ceny – oznacza, że za wycieczkę nie zapłacimy więcej niż w dniu zakupu, nawet jeśli cena wzrośnie w wyniku np. zmiany kursu waluty. Taką opcję do końca marca bezpłatnie oferuje m.in. Neckermann, Best Reisen czy Prima Holiday. W TUI ta opcja aktualnie kosztuje 15 zł.

Biura podróży często w ofercie first minute oferują bezpłatnie gwarancję najniższej ceny. Jeśli zdarzy się, że identyczna oferta będzie w kolejnych miesiącach tańsza, możemy rościć sobie prawa do zwrotu różnicy w cenie. Co ważne, wszystkie parametry muszą być dokładnie takie same.

d2gzhe4

Bezpłatna zmiana rezerwacji – biura podróży wiedzą, że kupując wycieczkę z kilkudziesięciodniowym wyprzedzeniem czasowym nie zawsze jest się w stanie przewidzieć, czy któremuś z uczestników nie zmienią się plany. Dlatego dają możliwość zmiany nazwisk uczestników – bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Rabaty i niska zaliczka – w przypadku Neckermanna do końca marca możemy liczyć na 30-proc. rabat. Z kolei w TUI zapłacimy tylko 15 proc. zaliczki, a resztę dopłacimy 35 dni przed wyjazdem. Nie inaczej jest w innych biurach podróży – najczęściej zaliczka wynosi od 15 do 30 proc. wartości podróży. Pozostałą kwotę dopłaca się ok. miesiąc przed podróżą.

Na jakie jeszcze korzyści możemy liczyć w wybranych biurach podróży, jeśli do końca marca kupimy wycieczkę w ofercie first minute?

- bezpłatne ubezpieczenie od chorób przewlekłych,
- jednorazowa bezpłatna zmiana kierunku na wycieczki do wybranych krajów,
- fundusz gwarancyjny,
- nawet 50-proc. zniżkę na dzieci,
- bezpłatne atrakcje - np. aquapark czy wycieczki fakultatywne

Warto wiedzieć, że część z wymienionych powyżej korzyści jest dostępnych także poza first minute – z tą różnicą, że w przypadku letniej przedsprzedaży są one bezpłatne lub oferuje się je za symboliczną kwotę. W regularnej sprzedaży oraz last minute trzeba uiścić za nie pełną cenę, wynoszącą najczęściej kilkadziesiąt złotych od osoby lub więcej. Ponadto poza first minute rzadko spotkamy się z możliwością wstępnej zaliczki. W last minute zawsze trzeba od razu zapłacić pełną kwotę za podróż.

d2gzhe4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gzhe4