WP

Gigantyczne ślady na dnie oceanu. Naukowcy badają tajemnicze znalezisko

Podwodny robot, podczas eksplorowania dna Oceanu Spokojnego, trafił na tajemnicze wgłębienia. Naukowcy przypuszczają, że są one wynikiem działania procesów geologicznych, choć istnieje teoria, że zostawiło je po sobie żywe stworzenie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wgłębienia wyglądają tak, jakby zrobiło je duże stworzenie
Wgłębienia wyglądają tak, jakby zrobiło je duże stworzenie (University Of Southampton)
WP

Wody mórz i oceanów kryją jeszcze wiele tajemnic, o czym mogli się ostatnio przekonać brytyjscy naukowcy z Narodowego Centrum Oceanograficznego Uniwersytetu w Southampton.

University Of Southampton
Podziel się
WP

Biolodzy wysłali na dno Oceanu Spokojnego robota. Znalazł on na głębokości ponad 4 km, pomiędzy Meksykiem a Hawajami, ok. 3,5 tys. tajemniczych śladów. Mają one 2,5 m długości oraz 13 cm głębokości. Możliwe, że początkowo były one większe i głębsze, jednak zostały częściowo zasypane piaskiem.

University Of Southampton
Podziel się

Wgłębienia wyglądają tak, jakby zrobiło je duże stworzenie. Sęk w tym, że na głębokości 4 km, według aktualnej wiedzy, nie powinny żyć tak ogromne istoty, które mogłyby się poruszać za pomocą własnych odnóży.

Naukowcy próbują znaleźć odpowiedź na pytanie, skąd pojawiły się owe ślady, jednak jedyne, co mogą obecnie stwierdzić, że są one wynikiem działania procesów geologicznych. Część biologów nie zgadza się z tą tezą i uważa, że sprawa jest dużo bardziej zagadkowa. Sugerują, że ślady zostały pozostawione przez nieznany i bardzo duży żywy organizm.

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: 10 sekretów oceanów

WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP