Trwa ładowanie...
d2m3bvc

Hiszpańskie lotniska wprowadzają zmiany. Woda do kupienia za 1 euro

Na lotniskach w Hiszpanii butelki z wodą mogą kosztować nawet 3,5 euro. Władze AENA (organ kontrolny lotnisk) postanowiły to zmienić. Zmuszają do zejścia z horrendalnej ceny wody do 1euro.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sklepikarze na hiszpańskich lotniskach muszą iść na rękę pasażerom
Sklepikarze na hiszpańskich lotniskach muszą iść na rękę pasażerom (Pixabay.com)
d2m3bvc

Ceny są "zawyżone" i uderzają w turystów – uważa AENA i nakazuje obniżyć je sklepom na lotniskach. W tej chwili te potrafią wycenić małą butelką wody (0,33 ml) na 3,5 euro (ok. 15 zł). Teraz, według planu, taka butelka musi być dostępna od 1 euro. Za tyle turyści mają mieć możliwość kupna pół litra wody w maszynie lub mniejszej ws klepie.

Jak podaje "The Sun", do nakazu dostosowało się 19 sklepów na siedmiu lotniskach. Mowa o Barajas w Madrycie, Palma de Mallorca, Bilbao, Tenerife Sur, Santiago, Vigo i Girona-Costa Brava. Innych 16 sklepów jest w trakcie zmiany cen, m.in. w portach lotniczych: Elche w Alicante czy barceloński El Prat. Półlitrowe butelki z wodą są dostępne w 134 maszynach na 6 lotniskach (m.in. Gran Canaria i Fuerteaventura).

I choć sklepikarzom zdecydowana reakcja AENA nie jest na rękę, to turyści na pewno się cieszą. W końcu to rezultat wielu zażaleń składanych przez pasażerów. Ci żądali wprost zmniejszenia cen i dopięli swego.

d2m3bvc

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz, jak odśnieża się lotnisko:

d2m3bvc

Podziel się opinią

Share
d2m3bvc
d2m3bvc