Trwa ładowanie...
d3yo1fw

Jezioro Como

Największe atrakcje
Jezioro Como
Region
Pixabay.com
Źródło: Pixabay.com, fot: DCube

Jezioro Como usytuowane jest we włoskich Alpach około 30 kilometrów na północny-zachód od malowniczo położonej miejscowości Bergamo. Nad brzegiem jeziora Como pełno jest miejscowości z ładną zabudową, ośrodków wypoczynkowych oraz parków.

Jezioro Como w filmach

Ten piękny obszar był scenografią m.in. do Gwiezdnych wojen: część II – Atak klonów czy Casino Royale, a wille w pobliżu są własnością wielkich gwiazd filmu (Madonny czy Brada Pitta).

Jezioro Como – klimat i pogoda

Okoliczny klimat jest niezwykle łagodny i sprawia, że nad trzecim co do wielkości włoskim zbiornikiem wodnym, jeziorem Como, zróżnicowana roślinność kwitnie bardzo bujnie. Region jest piękny, powietrze górsko świeże, woda krystalicznie czysta, a dookoła widać alpejskie szczyty i zalesione pagórki. Warto przepłynąć się promem bądź łodzią po jeziorze Como, zwłaszcza w ciepły dzień.

Przez cały rok, poza miesiącami zimowymi, od około godziny 10. w północnej części jeziora Como wieją silne wiatry, przybierające na sile popołudniami. Są one pochodzenia termicznego i noszą nazwę breva. Korzystają z nich amatorzy sportów wodnych i od czerwca do września uprawiają przy lokalnych plażach windsurfing oraz kitesurfing.

Jezioro Como - geografia

Jezioro Como, o kształcie odwróconego Y, podzielone na trzy części (Ramo di Como, Ramo di Colico, Lago di Lecco), jest dość silnie rozczłonkowane. Jego linia brzegowa jest więc tak długa, że ma więcej kilometrów niż dwa pobliskie największe jeziora słonecznej Italii, jezioro Garda i jezioro Maggiore łącznie. To najgłębsze alpejskie jezioro tworzy kryptodepresję.

Na jeziorze Como najdziemy np. zamieszkiwaną już w czasach starożytnych wyspę Isola Comacina, której osady zniszczono w XII wieku. Turyści często odwiedzają również zachodni brzeg jeziora Como z Sacro Monte di Ossuccio, kompleksie kaplic na świętej górze, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Jezioro Como
Czas lotu / jazdy samochodem

14 h 35 min jazdy samochodem, 21 h 44 min jazdy pociągiem

Strefa czasowa

UTC±01:00

Waluta

Euro (1 euro = 4,24 zł)

Orientacyjna odległość

1100 km samolotem, 1496 km samochodem, 1867 km koleją

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3yo1fw
d3yo1fw
d3yo1fw