Trwa ładowanie...
d1t0uvw

Karnawał w Viareggio

Największe atrakcje
Karnawał w Viareggio
Region
Domena publiczna
Źródło: Domena publiczna

Karnawał w Viareggio odbywa się od 1837 roku, na jego obchody można trafić między styczniem a lutym – właśnie wtedy w kilka kolejnych niedziel ulicami miasta przemieszczają się kolorowe parady, którym towarzysza figury papier-mâché i niezwykle wysokie wozy karnawałowe.

Karnawał w Viareggio – tradycja

Pierwszy Carnevale di Viareggio odbył się toskańskim mieście Viareggio w 1873 roku, kiedy to grupa zamożnych mieszkańców postanowiła zorganizować paradę wozów udekorowanych kwiatami. Część mieszkańców postanowiła wykorzystać tę okazję do protestu przeciw wysokim podatkom – wyszli więc na ulice w maskach.

Tak został zapoczątkowany coroczny karnawał w Viareggio, podczas którego od 1883 roku wybierana jest najlepsza platforma – każda przewozi wielkie figury, które stanowią satyryczne odwzorowanie różnych aspektów społecznych i kulturowych. Od 1925 roku figury wykonywane są z masy papierowej. Maskotką karnawału w Viareggio jest wybudowana w 1931 roku postać przypominająca klauna – Burlamacco.

Karnawał w Viareggio – obchody

Karnawał w Viareggio trwa przez cztery niedziele, podczas których odbywają się parady, tańce, pokazy i inne wydarzenia towarzyszące. Obchody festiwalu przyciągają znaych polityków, sportowców, biznesmenów i innych gości – na Karnawał w Viareggio przybywa nawet kilkaset tysięcy osób rocznie, wiele z nich przebiera się za różne postaci, tworząc część barwnego i różnorodnego tłumu.

W 2001 roku na północy Viareggio powstał specjalny kompleks nazwany cytadelą (Cittadella), przeznaczony do budowy umieszczanych na platformach papierowych figur, które potem prezentuje się podczas parady. Wejście na teren parady jest płatne (15 euro), a dodatkowo płaci się też za miejsce siedzące.

Karnawał w Viareggio
Czas lotu / jazdy samochodem

2 h 15 min / 16 h

Strefa czasowa

UTC±01:00

Waluta

Euro (1 Euro = 4,25 zł)

Ceny biletów

Wejście na teren parady: 15 euro
Miejsce siedzące: dodatkowe 10 euro

Orientacyjna odległość

1 630 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1t0uvw
d1t0uvw
d1t0uvw