Trwa ładowanie...

Klasa "cargo". Niewybredny żart linii lotniczej

Linia lotnicza Flyadeal ogłosiła, że wprowadza nową, niższą od ekonomicznej klasę dla najbardziej oszczędnych pasażerów. Zanim przewoźnik wyjaśnił, że to tylko żart, w sieci rozpętała się burza.

Share
Klasa "cargo". Niewybredny żart linii lotniczej
Źródło: flyadeal.com
dfsn3wd

W połowie grudnia pochodząca z Arabii Saudyjskiej linia lotnicza Flyadeal poinformowała w mediach społecznościowych, że od 1 stycznia latanie jej samolotami będzie jeszcze tańsze. Cała akcja została dobrze zaplanowana, użyto też silnych argumentów przemawiających za stworzeniem dodatkowej opcji podróżowania dla budżetowych turystów.

"Z przeprowadzonych przez nas badań wynika, że nie wykorzystujemy ponad 46 proc. przestrzeni cargo w naszych samolotach" – tłumaczy przedstawiciel Flyadeal w poniższym spocie reklamowym. Z komunikatu dowiadujemy się też, że nie wszyscy będą mogli skorzystać z nowego produktu. "Ze względu na niewielką powierzchnię pod pokładem, wprowadzone zostaną limity wzrostu i wagi dla pasażerów. Bilety w klasie 'cargo' będą mogły wykupić osoby o maksymalnym wzrośnie 180 cm i wadze do 90 kg".

Linia informuje też o niedogodności, która może doskwierać klientom, którzy zdecydują się polecieć za "grosze". W najniższej klasie, ze względu na brak miejsca, nie będzie toalety. Dlatego uprasza się podróżnych o załatwienie potrzeb fizjologicznych przed lotem.

dfsn3wd

Gdy wiele osób połknęło haczyk, a posty przewoźnika zaczęły szybko rozchodzić się po sieci, "spece" od marketingu w Flyadeal przyznali, że to żart, a zarazem część kampanii reklamowej. Przekaz w niej jest prosty: "Nie musisz tak bardzo się poświęcać, by upolować dobrą cenę" – dowiadujemy się z broszury.

Mimo przyznania się do żartu, rzesze podróżnych uwierzyło w to, że zostanie wprowadzona nowa klasa. Teraz Flyadeal czeka spora pracy, aby przekazać zszokowanym pasażerom, że mieli do czynienia z dowcipem.

Źródło: Fly4free.pl

dfsn3wd

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Pilot zdradza największe sekrety lądowań. Nie zdajesz sobie nawet z tego sprawy

dfsn3wd

Podziel się opinią

Share
dfsn3wd
dfsn3wd