Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Od soboty, 6 czerwca zniesienie kolejnych obostrzeń

6 czerwca to wielki dzień dla kolejnych branż. Od tej soboty zostaną zniesione kolejne obostrzenia. Otwarte będą m.in. baseny i parki rozrywki. Swobodnie będzie można też korzystać z infrastruktury znajdującej się w lasach oraz parkach narodowych w całej Polsce.

Infrastruktura leśna będzie otwarta od 6 czerwcaInfrastruktura leśna będzie otwarta od 6 czerwcaŹródło: Getty Images, Education Images , Contributor
d313wgk
d313wgk

Na ten dzień czekało wielu Polaków, a szczególnie rodzin z dziećmi. Już od 6 czerwca ponownie będą mogły działać sale zabaw, parki rozrywki i baseny. Dokładne wytyczne dotyczące zasad funkcjonowania można znaleźć na stronie internetowej GIS.

Zniesienie obostrzeń - parki rozrywki znów otwarte

Nareszcie otwierają się parki rozrywki. Największy tego typu obiekt w Polsce - Energylandia w Zatorze już od kilku dni jest gotowy na przyjęcie pierwszych gości. Funkcjonuje w nim teraz ponad 300 stacji do dezynfekcji dłoni, obowiązują także dzienne limity biletów.

"Wprowadzamy najlepsze środki ostrożności i higieny. Ustaliliśmy, aż 15 nowych zasad, które odtąd będą nadawały rytm pracy naszego zespołu, by goście byli bezpieczni, a ich pobyt w parku był komfortowy" - czytamy na Facebooku obiektu.

d313wgk

Zniesienie obostrzeń - otwarcie basenów

Od soboty mogą działalność mogą także wznowić baseny. Ministerstwo Rozwoju poinformowało m.in.: że liczba osób jednocześnie liczba osób korzystających z basenów nie może przekraczać 50 proc. maksymalnego obłożenia i nie może być to więcej niż 150 osób.

Basen Getty Images, Thomas Barwick
BasenŹródło: Getty Images, Thomas Barwick

Co ważne, tego dnia nie otworzy się najnowszy polski aquapark Suntago. "O dacie ponownego otwarcia, sprzedaży biletów online oraz nowych zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w parku poinformujemy już niedługo" - czytamy na Facebooku obiektu.

d313wgk

Na basenie z jednego toru mogą korzystać maksymalnie 4 osoby jednocześnie. Zarządzający obiektem może tez zdecydować o podzieleniu powierzchni basenu na sektory, aby zbyt duża liczba osób nie znajdowała się w jednym miejscu. Z małych niecek i jacuzzi może korzystać tylko jedna osoba lub kilka osób pozostających we wspólnym gospodarstwie domowym.

Ministerstwo Rozwoju i GIS zalecają, by z sauny korzystały maksymalnie 2 osoby jednocześnie oraz, by sauny, które nie zapewniają temperatury większej niż 60 st. C, zostały zamknięte.

Na stronie Ministerstwa Rozwoju znajduje się także informacja dotycząca noszenia maseczek. "Osłona ust i nosa powinna być zdjęta i pozostawiona wraz z ubraniem w przebieralni, z której należy bezpośrednio udać się pod natrysk i poprzez brodzik przejść do basenu. Ubierając się po kąpieli należy ponownie założyć osłonę ust i nosa w pomieszczeniu przebieralni".

d313wgk


Znoszenie obostrzeń - zmiany w lasach

Od soboty, 6 czerwca w lasach mogą zostać udostępnione do użytkowania place zabaw, wiaty, miejsca biwakowania ścieżki edukacyjne czy miejsca do aktywnego wypoczynku.

Decyzje zostały podjęte po rekomendacji ministra środowiska Michała Wosia. - Likwidacja zapisów o zamknięciu małej infrastruktury jest możliwa dzięki wysiłkom rządu i wszystkich Polaków w walce z COVID-19. Osobiście się starałem by otwarcie nastąpiło jak najwcześniej, z drugiej zaś strony by maksymalnie zabezpieczyć zdrowie spacerowiczów - mówi Michał Woś.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tak zmienią się siłownie. Klienci mogą być zaskoczeni

d313wgk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d313wgk