Trwa ładowanie...
d1ot9ra

Koronawirus w Polsce. Od soboty, 6 czerwca zniesienie kolejnych obostrzeń

6 czerwca to wielki dzień dla kolejnych branż. Od tej soboty zostaną zniesione kolejne obostrzenia. Otwarte będą m.in. baseny i parki rozrywki. Swobodnie będzie można też korzystać z infrastruktury znajdującej się w lasach oraz parkach narodowych w całej Polsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Infrastruktura leśna będzie otwarta od 6 czerwca
Infrastruktura leśna będzie otwarta od 6 czerwca (Getty Images, Education Images , Contributor)
d1ot9ra

Na ten dzień czekało wielu Polaków, a szczególnie rodzin z dziećmi. Już od 6 czerwca ponownie będą mogły działać sale zabaw, parki rozrywki i baseny. Dokładne wytyczne dotyczące zasad funkcjonowania można znaleźć na stronie internetowej GIS.

Zniesienie obostrzeń - parki rozrywki znów otwarte

Nareszcie otwierają się parki rozrywki. Największy tego typu obiekt w Polsce - Energylandia w Zatorze już od kilku dni jest gotowy na przyjęcie pierwszych gości. Funkcjonuje w nim teraz ponad 300 stacji do dezynfekcji dłoni, obowiązują także dzienne limity biletów.

d1ot9ra

"Wprowadzamy najlepsze środki ostrożności i higieny. Ustaliliśmy, aż 15 nowych zasad, które odtąd będą nadawały rytm pracy naszego zespołu, by goście byli bezpieczni, a ich pobyt w parku był komfortowy" - czytamy na Facebooku obiektu.

Zniesienie obostrzeń - otwarcie basenów

Od soboty mogą działalność mogą także wznowić baseny. Ministerstwo Rozwoju poinformowało m.in.: że liczba osób jednocześnie liczba osób korzystających z basenów nie może przekraczać 50 proc. maksymalnego obłożenia i nie może być to więcej niż 150 osób.

Basen Getty Images, Thomas Barwick
Basen

Co ważne, tego dnia nie otworzy się najnowszy polski aquapark Suntago. "O dacie ponownego otwarcia, sprzedaży biletów online oraz nowych zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w parku poinformujemy już niedługo" - czytamy na Facebooku obiektu.

d1ot9ra

Na basenie z jednego toru mogą korzystać maksymalnie 4 osoby jednocześnie. Zarządzający obiektem może tez zdecydować o podzieleniu powierzchni basenu na sektory, aby zbyt duża liczba osób nie znajdowała się w jednym miejscu. Z małych niecek i jacuzzi może korzystać tylko jedna osoba lub kilka osób pozostających we wspólnym gospodarstwie domowym.

Ministerstwo Rozwoju i GIS zalecają, by z sauny korzystały maksymalnie 2 osoby jednocześnie oraz, by sauny, które nie zapewniają temperatury większej niż 60 st. C, zostały zamknięte.

Na stronie Ministerstwa Rozwoju znajduje się także informacja dotycząca noszenia maseczek. "Osłona ust i nosa powinna być zdjęta i pozostawiona wraz z ubraniem w przebieralni, z której należy bezpośrednio udać się pod natrysk i poprzez brodzik przejść do basenu. Ubierając się po kąpieli należy ponownie założyć osłonę ust i nosa w pomieszczeniu przebieralni".

Znoszenie obostrzeń - zmiany w lasach

Od soboty, 6 czerwca w lasach mogą zostać udostępnione do użytkowania place zabaw, wiaty, miejsca biwakowania ścieżki edukacyjne czy miejsca do aktywnego wypoczynku.

d1ot9ra

Decyzje zostały podjęte po rekomendacji ministra środowiska Michała Wosia. - Likwidacja zapisów o zamknięciu małej infrastruktury jest możliwa dzięki wysiłkom rządu i wszystkich Polaków w walce z COVID-19. Osobiście się starałem by otwarcie nastąpiło jak najwcześniej, z drugiej zaś strony by maksymalnie zabezpieczyć zdrowie spacerowiczów - mówi Michał Woś.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tak zmienią się siłownie. Klienci mogą być zaskoczeni

d1ot9ra

Podziel się opinią

Share

d1ot9ra

d1ot9ra