Trwa ładowanie...

Koronawirus w Trójmieście. Sopot w czerwonej strefie, Gdańsk i Gdynia w żółtej

Mieszkańcy Trójmiasta mają powody do obaw. Zgodnie z projektem nowego rozporządzenia w sprawie obostrzeń sanitarnych od soboty, 3 października, w czerwonej strefie znajdzie się m.in. Sopot. W żółtej strefie będą Gdańsk i Gdynia.

Sopot znajdzie się od 3 października w czerwonej strefie Sopot znajdzie się od 3 października w czerwonej strefie Źródło: 123RF
d1zwd9b
d1zwd9b

Jak podaje agencja PAP, strefa czerwona obejmie od najbliższej soboty kilkanaście powiatów. Dodatkowe obostrzenia w tych miejscach zaczną obowiązywać od soboty, 3 października. W Trójmieście dotyczyć będą Sopotu - miasta popularnego wśród turystów zarówno w sezonie, jak i poza nim.

W żółtej strefie znajdą się natomiast Gdańsk i Gdynia.

Jakie obostrzenia w czerwonej strefie?

Wprowadzenie strefy w danym mieście lub powiecie będzie oznaczało m.in. ograniczenie liczby gości biorących udział w weselach. Minister Zdrowia, Adam Niedzielski, zapowiedział, że niebawem zostanie przedstawiony projekt rozporządzenia, które będzie określało nowe limity osób biorących udział w zgromadzeniach. W strefie czerwonej będzie to do 50 osób, w żółtej do 75 osób, a w zielonej do 100 osób.

d1zwd9b

Obostrzeniem mającym obowiązywać w strefie czerwonej ma być również skrócenie czasu otwarcia lokali gastronomicznych do godz. 22. Mieszkańcy Sopotu pewnie nie będą z tego powodu zadowoleni... Bo akurat to jedno z miast, w którym życie nocne kwitnie niezależnie od pory roku.

Co najważniejsze, w strefach czerwonych obowiązek zakrywania ust i nosa dotyczy osób przebywających na otwartych przestrzeniach.

Wszystkie informacje dotyczącej obostrzeń w strefach żółtych i czerwonych można znaleźć na stronie www.gov.pl

Deceuninck w programie Remont w prezencie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1zwd9b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zwd9b