Trwa ładowanie...

Krakowski jarmark bożonarodzeniowy doceniony przez zagraniczne media

Kraków znalazł się na liście miast, w których w tym roku odbywają się najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe na świecie. Polską imprezą zachwycają się CNN i "The Guardian".

Krakowski jarmark bożonarodzeniowy doceniony przez zagraniczne mediaŹródło: PAP, fot: Jacek Bednarczyk
d4g6gt3
d4g6gt3

W zestawieniu CNN znalazły się jarmarki z całego świata: Niemiec, Francji, Austrii, Kanady, Czech, Włoch, Wielkiej Brytanii, Danii, Belgii i Polski. Krakowski jarmark autorzy docenili za niepowtarzalny klimat. "Jarmark bożonarodzeniowy na głównym rynku w Krakowie w grudniu zasypany jest grubą warstwą śniegu, co powoduje, że odwiedzenie go może być bardziej magiczne od wizyty na słynnych zachodnich jarmarkach w Europie" - czytamy w materiale CNN.

Autorzy rankingu podkreślili, że zakupy na krakowskim jarmarku są znacznie bardziej przyjemne od wizyty w zatłoczonym centrum handlowym. A na stoiskach sześćdziesięciu kupców można tu znaleźć prawdziwe cuda, m.in.: ręcznie malowane bombki, bizuterię, prażone orzechy i inne regionalne słodycze. A to tylko niektóre specjalności krakowskiej imprezy, których nie dostaniemy nigdzie indziej na świecie. CNN za naprawdę wyjątkowe uznało możliwość kupienia w Krakowie tanich antyków i dziwnych, ale pięknych bibelotów.

Czytelnicy "The Guardian" uznali krakowską imprezę za jedno z najbardziej niedocenionych i jednocześnie najciekawszych europejskich miejsc, które można odwiedzić w czasie zimowych ferii świątecznych. Tutejsze jedzenie określili jako wyśmienite. Docenili fakt, że w Krakowie historia na każdym kroku jest na wyciągnięcie ręki, a mieszkańcy miasta są wspaniali. "Najlepsze jest to, że można tu kupić naprawdę wyjątkowe prezenty świąteczne" - czytamy w "The Guardian".

d4g6gt3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4g6gt3