Trwa ładowanie...

Lawina wdarła się do bloku mieszkalnego. W ostatniej chwili ewakuowano mieszkańców

Zima stulecia zaatakowała miejscowość Sestriere we Włoszech. Na jednym z osiedli śnieg wdarł się przez drzwi i okna mieszkań, uniemożliwiając 29 osobom opuszczenie budynku.

Share
Lawina wdarła się do bloku mieszkalnego. W ostatniej chwili ewakuowano mieszkańców
Źródło: PAP/EPA
d321ncl

Zwały śniegu runęły na blok w znanym alpejskim ośrodku sportów zimowych, miejscu zawodów Olimpiady w 2006 roku, w czasie, gdy w całym Piemoncie obowiązywał najwyższy stopień zagrożenia lawinowego.

Na osiedlu San Vittorio ogromne ilości śniegu wdarły się do mieszkań, wywołując duże zniszczenia. Ucierpiały przede wszystkim parter i pierwsze piętro.
W zasypanym bloku mieszkało 7 rodzin, czyli dokładnie 29 osób. Strażacy przez wiele godzin usiłowali uratować ich z zablokowanego śniegiem budynku, na szczęście nikt nie ucierpiał. Akcja ratunkowa zakończyła się sukcesem.

W Alpach obowiązuje najwyższy stopień zagrożenia lawinowego. Śnieg zasypał wiele dróg dojazdowych, a schodzące zaspy stanowią zagrożenie dla mieszkańców i turystów.

d321ncl

Sestriere po zejściu lawiny zostało odcięte od świata. Podobna sytuacja miała miejsce również w innych włoskich miejscowościach, m.in. Cervinii, Cogni i Gressoney w Dolinie Aosty.

Zobacz też: Niezwykłe i rzadkie zjawisko w Tatrach. Nagranie turysty z Krakowa

d321ncl

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d321ncl
d321ncl