Trwa ładowanie...
d4kyyez

Limity na plażach i kąpieliskach. Są nowe wytyczne na wakacje Państwowego Zakładu Higieny.

Sezon na plażowanie w wielu miejscach na świecie powoli się rozkręca, a wraz z nim obawy o to, że to właśnie na plażach turyści mogą się zarażać koronawirusem. - O bezpieczeństwie przebywania na plaży tego lata podczas pandemii zadecydują dwa czynniki: odpowiedzialne władze i odpowiedzialni obywatele - mówi Hans Kluge regionalny dyrektor WHO w Europie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podczas przebywania na plaży, powinniśmy zachować dystans
Podczas przebywania na plaży, powinniśmy zachować dystans (Getty Images, NurPhoto , Contributor)
d4kyyez

W czwartek radio RMF FM poinformowało, że Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny przesłał do Głównego Inspektoratu Sanitarnego pismo zawierające zalecenia dla samorządów, organizatorów kąpielisk oraz ich użytkowników. Z dokumentu wynika, że na terenie kąpieliska na jedną osobę powinno przypadać 6 m kw.

Limity na plaży

Dokument, do którego dotarł dziennikarz radia składa się z zaleceń. Jedno z nich wskazuje, że optymalnie byłoby, aby na plaży przebywało ok. 1/3 przeciętnej dziennej liczby odwiedzających z typowego sezonu letniego.

Okazuje się, że takie pismo można uznać za zgodne z aktualnymi zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia, która w czwartek zaapelowała o bezpieczeństwo na plażach na świecie.

d4kyyez

- Każde miejsce, gdzie ludzie przebywają obok siebie w bliskiej odległości, dzielą się jedzeniem i napojami, jest podatne na rozprzestrzenianie się wirusa - powiedział Hans Kluge regionalny dyrektor WHO w Europie. - Dlatego idąc na plaże, ludzie powinni być tego świadomi, nauczyć się żyć z wirusem i nie zapominać, że nie jesteśmy jeszcze w rzeczywistości postpandemicznej. Od tego, jak się zachowamy, będzie zależeć przyszłość.

Jak podaje PAP, Hans Kluge zaapelował także do turystów, by stosowali się do zaleceń lokalnych władz. - O bezpieczeństwie przebywania na plaży tego lata podczas pandemii zadecydują dwa czynniki: odpowiedzialne władze i odpowiedzialni obywatele - mówił.

Catherine Smallwood z WHO dodała, że otwierając miejsca, w których gromadzą się ludzie, władze muszą być w stanie szybko i precyzyjnie identyfikować oraz śledzić rozprzestrzenianie się wirusa.

d4kyyez

Koronawirus w Europie

Jak poinformował regionalny dyrektor WHO w Europie, w ciągu ostatniego tygodnia liczba stwierdzonych zakażeń koronawirusem w Europie przekroczyła dwa miliony, a liczba zmarłych 175 tysięcy.

Podczas konferencji prasowej Hans Kluge zasugerował, że rzeczywista liczba ofiar pandemii może być większa. Jego zdaniem świadczą o tym dane na temat śmiertelności - te z 24 europejskich krajów wskazują na 159 tys. zgonów więcej, niż wynosi średnia umieralność w analogicznym okresie w ostatnich pięciu latach.

Źródło: PAP/ RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Lizbona. Jest jak zakochana kobieta

d4kyyez

Podziel się opinią

Share

d4kyyez

d4kyyez