Trwa ładowanie...

Łódź. Leśnicy pomagają przy walce z COVID-19

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych poinformowała, że leśnicy odpowiedzieli na dramatyczny apel dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Specjalnie przeszkolona grupa jest odpowiedzialna za dostarczanie tlenu pacjentom chorym na COVID-19

Strażnicy leśni pracują w łódzkim szpitalu od 29 październikaStrażnicy leśni pracują w łódzkim szpitalu od 29 październikaŹródło: Lasy Państwowe
d6adbsb
d6adbsb

Jak czytamy na Facebooku Lasów Państwowych, od 29 października strażnicy leśni pełnią dyżury (w dwuzmianowym systemie) w szpitalu "Na Stokach" w Łodzi, który został uruchomiony jako szpital w całości przeznaczony dla chorych na koronawirusa.

Koronawirus - leśnicy pomagają w szpitalu

Wszyscy skierowani do tej pracy leśnicy zostali przebadani i dopuszczeni do pomocy przy dostarczaniu tlenu dla osób hospitalizowanych na oddziałach szpitalnych. Jak podają Lasy Państwowe, leśnicy przeszli szkolenie z zakresu eksploatacji urządzeń i instalacji niepalnych gazów medycznych pod okiem profesjonalnej kadry szkoleniowej, zakończone egzaminem.

Zanim leśnicy rozpoczęli pracę w szpitalu, to tlen wymieniała jedna osoba. "Dopiero tam, patrząc na cierpiących przy każdym oddechu ludzi, zrozumiałem, jak poważne zadanie mamy do wykonania i to, że na szali jest ludzkie życie. A w tym wszystkim trzeba jeszcze pamiętać o wielu zasadach sanitarnych, aby chronić siebie i swoją rodzinę" – powiedział Marcin Staciwa, strażnik leśny z Nadleśnictwa Opoczno.

Czym konkretnie zajmują się leśnicy w szpitalu? Pobierają z magazynu puste butle, dostarczają je do uzupełnienia tlenem i następnie przez nawet 3 godziny rozprowadzają je po szpitalnych salach.

Do leśników należy sprawdzenie poziomu tlenu, jaki pozostał pacjentowi i właściwa reakcja. "Szacunek dla tych panów" - piszą internauci. "Lasy dostarczają tlenu, wszystko się zgadza".

d6adbsb

Źródło: Lasy.gov.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Niebieskozielony grzyb. Pochwalili się zdjęciem niezwykłego okazu

d6adbsb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6adbsb

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj