Trwa ładowanie...

Londyn - najlepsze miasto do życia na świecie

Londyn triumfuje wygraną w badaniu na najlepsze miasto do życia na świecie. Mimo widma wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, a także niepokojów związanych z groźbą ataków terrorystycznych, stolica Anglii daleko w tyle pozostawiła inne ogromne metropolie, w tym nowoczesne Dubaj czy Singapur.
Share
Londyn - najlepsze miasto do życia na świecie
Źródło: shutterstock.com
d408ov1

Londyn, jedna z najbardziej zróżnicowanych kulturowo i etnicznie metropolii na świecie, zamieszkana przez ok. 160 tys. Polaków, triumfuje wygraną w badaniu na najlepsze miasto do życia. Mimo widma wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, a także niepokojów związanych z groźbą ataków terrorystycznych, stolica Anglii daleko w tyle pozostawiła inne ogromne metropolie, w tym nowoczesne Dubaj czy Singapur.

Ankieta została przeprowadzona przez firmę _ PricewaterhouseCoopers _, która jest globalną siecią przedsiębiorstw świadczących usługi księgowe, audytorskie i doradcze. Pod uwagę brano różne czynniki, w tym dostęp do kultury, rozrywki, służby zdrowia, jak bardzo rozwinięta jest infrastruktura czy zadowolenie mieszkańców w życia.

d408ov1

W badaniu wzięło udział łącznie 5,2 tys. osób z 16 krajów. Ich dobór był nieprzypadkowy – do ankiety zaproszono *osoby o wysokich dochodach, dobrze wykształcone, będące na bieżąco z trendami i wydarzeniami na świecie. *

W podsumowaniu wskazano, że liczący 8,5 mln mieszkańców Londyn jest miastem dynamicznym, ze świetnie rozwiniętą infrastrukturą. Zaznaczono, że system prawny i służba zdrowia funkcjonują tu lepiej niż w większości dużych metropolii, jak Dubaj czy Seul. W opinii ankietowanych, do głównych mankamentów stolicy Anglii należą *wysokie koszty utrzymania i częste korki. *

Drugie miejsce w rankingu zajął Paryż, natomiast trzecie Nowy Jork. Kolejne na liście są Amsterdam, Sydney, Berlin, Tokio, Toronto i Sztokholm, natomiast pierwszą dziesiątkę zamyka Los Angeles. Wśród 30 najlepszych miast do życia na świecie nie znalazła się Warszawa. Zaskoczeniem może być brak Pragi czy Kopenhagi, które uważane są za stolice tętniące życiem oraz cieszące się dobrą opinią zarówno turystów, jak i samych mieszkańców.

wg

d408ov1

Podziel się opinią

Share
d408ov1
d408ov1