Trwa ładowanie...

Lotnisko Larnaka (LCA). Jak dojechać do centrum miasta?

Lotnisko Larnaka (LCA) leży około 5 kilometrów od centru miasta, zatem odległość nie jest duża. Rocznie lotnisko to obsługuje ponad 10 milionów podróżnych, z czego większość to ruch turystyczny, dlatego lotnisko jest dobrze zorganizowane i oznaczone. Miasto jest usytuowane na południowo zachodnim wybrzeżu Cypru. Jak dojechać do centrum miasta?

Lotnisko Larnaka (LCA). Jak dojechać do centrum miasta?Źródło: iStock.com, fot: lvinst
dm3mytz
dm3mytz

Lotnisko Larnaka (LCA) – co należy wiedzieć?

Lotnisko Larnaka (LCA) to największy port lotniczy obsługujący podróżnych, którzy za cel urlopu wybrali gorący Cypr. Cypr jest jednym z chętniej wybieranych kierunków wczasów, głównie z uwagi na doskonałą lokalizację – Morze Śródziemne i jego cudowny klimat.

Lotnisko leży nieco ponad 5 kilometrów od centrum Larnaki i około 50 kilometrów od popularnej Nikozji i Ayia Napa. W drodze do centrum warto zobaczyć leżący nad Słonym Jeziorem meczet Hala Sultan Sekke.

Lotnisko Larnaka (LCA) – transfer do centrum samochodem i taksówką

Warto wiedzieć, że transfer z Lotniska Larnaka do centrum miasta nie jest zbyt zorganizowany. Brak miejskiej komunikacji oraz regularnych połączeń rekompensują na szczęście prywatne firmy przewozowe i taksówki. Odległość od centrum nie jest zbyt duża, a turystów w tym rejonie jest wielu, dlatego liczba połączeń z centrum stale rośnie.

dm3mytz

Taksówka do centrum Larnaki to wydatek około 15 euro, dlatego jeśli chcemy zaoszczędzić na podróży i latamy na przykład tylko z plecakiem – można wybrać się na godzinny spacer. Po drodze mijamy między innymi słone jezioro, w którym często można spotkać flamingi. Jeśli jedziecie samochodem – warto zatrzymać się chociaż na chwilę.

W okolicy lotniska znajdują się liczne wypożyczalnie samochodów – na przykład popularna Sixt. Warto jednak zarezerwować samochód wcześniej, aby uniknąć mniejszego wyboru samochodów oraz znacznie wyższych cen na miejscu. Podróżnych może zaskoczyć dodatkowa opłata za późniejsze odebranie auta – jeśli nasz przylot ma miejsce po godzinie 21, dopłacimy do ceny wynajmu nawet kilkanaście euro. Z drugiej strony możliwość samodzielnego zwiedzania Cypru w swoim tempie i niezależnie od planu wycieczki czy rozkładu autobusów jest fantastyczną opcją na wakacje.

Lotnisko Larnaka (LCA) – transfer autobusem

Autobus z lotniska w Larnace kosztuje niecałe 2 euro. Jest niedrogi, ale warto wiedzieć, że w niedziele autobusy nie kursują. Jeśli więc nasz przylot ma miejsce właśnie w tym dniu – pozostaje taksówka. Dla wytrwałych podróżnych kursują autobusy numer 19, 22 i 24. Pierwszy z nich oferuje transfer do centrum Larnaki co godzinę, ale tylko do godziny 19. Pozostałe kursują kilka razy dziennie i nie ma gwarancji, czy dostaniemy miejsce.

Jeśli zależy nam na tym, aby dostać się autobusem na przykład do Nikozji lub innego miasta, podróż wchodzi w grę tylko od poniedziałku do piątku. W weekendy autobusy nie kursują.

dm3mytz

Lotnisko Larnaka (LCA) – infrastruktura

Lotnisko jest stosunkowo nowe. Skupia głównie intensywny ruch turystyczny, więc panuje na nim tłok i zdarza się, że trudno uzyskać potrzebne informacje turystyczne. Polecamy starannie zaplanować przyjazd i zarezerwować samochód w wypożyczalni, ewentualnie zagospodarować w urlopowym budżecie stosowną kwotę na taksówkę, gdzie zabierzemy dowolną ilość bagażu i która komfortowo podwiezie nas pod drzwi hotelu.

W okolicy Larnaki znajduje się wiele ciekawych miejscowości i punktów obowiązkowych dla turystów – polecamy zwiedzić cypryjskie plaże i liczne zabytkowe kościoły. Możemy też wybrać podróż tematyczną i zwiedzić Cypr śladami Afrodyty.

Z lotniska w Larnace nie kursują pociągi, ani metro.

dm3mytz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dm3mytz