Trwa ładowanie...
d2btg1j

Lotnisko Larnaka - LCA

Największe atrakcje
Lotnisko Larnaka - LCA
Kraj
iStock
Źródło: iStock, fot: lvinst

Lotnisko Larnaka leży 5 km od centrum Larnaki, obok Słonego Jeziora i przy Morzu Śródziemnym. Jest to największy tego typu obiekt na Cyprze. Obsługuje ponad 30 linii lotniczych, łączących Larnakę z wieloma państwami Europy i świata. Według danych statystycznych z roku 2015, Międzynarodowy Port Lotniczy Larnaka obsłużył ok. 5 mln pasażerów.

Lotnisko Larnaka – pobliskie miasta

Lotnisko Larnaka jest daleko wysuniętym na południe obiektem, z którego korzystnie jest lecieć do bliskowschodnich państw (lot bezpośredni z Bejrutu do Larnaki trwa zaledwie 40 minut, z Tel Avivu – ok. 1 godziny). Co ciekawe jednak, dłużej trwa dojazd z centrum Larnaki niż z sąsiadującego miasteczka Dromolaksii: centrum Larnaki i lotnisko dzieli ok. 10 km, przy czym podróż samochodem trwa ok. 20 minut, natomiast z centrum Dromolaksii jedzie się zaledwie ok. 5 minut, gdyż miasteczko znajduje się tuż obok lotniska. W krótkim czasie dostaniemy się do portu lotniczego również z miasteczka Kiti (9-10 minut) i ze wsi Meneou (ok. 6 minut).

Transfer z Lotniska Larnaka do centrum odbywa się głównie komunikacją prywatną.

Lotnisko Larnaka – loty z Polski

Do Larnaki dolecimy lotem bezpośrednim z Lotniska Chopina w Warszawie Jest to bardzo wygodne rozwiązanie i raczej jedyne, gdyż leci się ok. 3 godziny i 30 minut, nie trzeba się przesiadać, a bilet w obie strony może kosztować nieco powyżej 500 zł. Jest to jednak najczęściej lot nocny, wylatuje się o ok. godziny 22.

Ponadto możemy wybrać się również lotem z przesiadką w Kijowie, który również nie jest drogi (ok. 400 zł w obie strony), ale trwa ok. 6 godzin. Do portu lotniczego Larnaka dostaniemy się również z lotniska Katowice-Pyrzowice, jednakże nie realizowane są tam połączenia bezpośrednie. Za bilety w obie strony zapłacimy ok. 2 tys. zł, jeżeli wybierzemy się na lot do Larnaki przez Frankfurt nad Menem, który trwa ok. 7 godzin.

Lotnisko Larnaka – połączenia zagraniczne

Z lotniska w Larnace przede wszystkim możemy podróżować do różnych państw Europy i Bliskiego Wschodu. Znajdziemy tam bardzo dużo połączeń z Wielką Brytanią, a także z Rosją, Włochami, Niemcami, Szwajcarią, Czechami. Samoloty z Larnaki lecą również do Izraela, Egiptu, Iranu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Lotnisko Larnaka – linie lotnicze

Loty między Cyprem a innymi państwami są realizowane głównie przez linię Easy Jet, która łączy Larnakę z Wielką Brytanią, Niemcami, Szwajcarią, również przez Wizz Air, której samoloty dolatują zarówno do Polski, jak i do Węgier, Litwy, Ukrainy, Rumunii. Bardzo dużo połączeń ma Brytyjska linia Thomas Cook Airlines, która obsługuje loty do wielu dużych miast Wielkiej Brytanii, tj. Londyn, Manchester, Glasgow, Bristol, Belfast. Z lotniska Larnaki lecą również samoloty Condor Airlines (Niemcy), Egypt Air, Iran Air, British Airways, także rodzimy LOT.

Lotnisko Larnaka - LCA
Czas lotu / jazdy samochodem

czas lotu: ok. 3,5 godz. czas jazdy: ok. 36 godz.

Strefa czasowa

GMT/UTC +2

Waluta

1 euro (EUR)

Godziny otwarcia

całodobowo

Orientacyjna odległość

ok. 3 000 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2btg1j
d2btg1j
d2btg1j