Trwa ładowanie...
d96kmif

Lotnisko w Dżakarcie (Jakarta Soekarno-Hatta International Airport) - CGK

Największe atrakcje
Lotnisko w Dżakarcie (Jakarta Soekarno-Hatta International Airport) - CGK
Kraj
iStock
Źródło: iStock

Jakarta Airport (Soekarno-Hatta) Indonesia jest głównym portem lotniczym obsługującym większą część Dżakarty położonej na wyspie Jawa w Indonezji. Lotnisko zawdzięcza nazwę pierwszemu prezydentowi Indonezji – Soekarno i jego zastępcy, wiceprezydentowi – Mohammadowi Hatta'ie. Przez miejscowych i Indonezyjczyków lotnisko bywa też nazywane Cengkareng.

Lotnisko w Dżakarcie - najważniejsze informacje

Port lotniczy znajduje się na północno-zachodniej częściej wyspy i jest oddalone od centrum Dżakarty o ok. 20 km. To potężny gmach mieszczący 150 stanowisk odprawy, 30 loftów bagażowych i 42 bramki. Latają tutaj samoloty takich linii, jak: Lion Air, Lufthansa, Indonesia Air Asia, Malaysia Airlines, Garuda Indonesia.

Nieopodal lotniska działa hotel Jakarta Airport Hotel, w którym można znaleźć zakwaterowanie w razie kłopotów z transportem.

Tuż obok lotniska w Dżakarcie można również wymienić pieniądze na obowiązującą w Indonezji walutę – rupię indonezyjską w jednym z działających tutaj kantorów i kilku bankach. Oczekujący na transport albo na dalszy lot mogą również zrobić zakupy, wypić kawę i skorzystać z oferty restauracyjnej.

Transfer z lotniska do centrum Dżakarty

Port lotniczy w Dżakarcie jest również dobrze skomunikowane z centrum miasta, więc transfer z lotniska do centrum nie jest skomplikowany. Odjeżdżają stąd busy do rozmaitych części stolicy, można wynająć samochód, a także złapać taksówkę.

Ciekawym środkiem transportu w Dżakarcie jest również ojek, czyli taksówka-motor. Trzeba jednak zapewnić sobie zapas czasowy na podróż z lotniska Jakarta Soekarno-Hatta International Airport do miasta, bowiem może to zająć nawet 90 minut z uwagi na niezwykle intensywny ruch uliczny w Dżakarcie.

Lotnisko w Dżakarcie (Jakarta Soekarno-Hatta International Airport) - CGK
Czas lotu / jazdy samochodem

16 h

Strefa czasowa

GMT+7

Waluta

rupia indonezyjska (IDR)

Orientacyjna odległość

13 072 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d96kmif
d96kmif
d96kmif