Trwa ładowanie...
d4enrky

Marina Bay

Największe atrakcje
Pixabay.com
Źródło: Pixabay.com

Zatoka Marina Bay i otaczające ją centrum finansowe tworzy ścisłe centrum Singapuru.

Marina Bay – najważniejsze informacje

To z całą pewnością obowiązkowy punkt wszystkich wycieczek, zwłaszcza dla miłośników nowoczesności. Marina Bay wygląda bowiem, jakby wyjęto ją wprost ze śmiałych futurystycznych wizji. Nowoczesność tego miejsca jest zachwycająca.

Budowniczy Marina Bay pomyśleli nawet o takich udogodnieniach dla turystów, jak klimatyzowane chodniki. W Singapurze wysoka temperatura i wilgotność powietrza mogą doskwierać przyjezdnym, dlatego chodniki wokół Marina Bay są wyposażone w system nawiewów, który zapewnia uczucie przyjemnego chłodu.

Marina Bay – położenie

Marina Bay, czyli centrum finansowo-konferencyjne Singapuru zlokalizowane wokół rzeki, którą otaczają najnowocześniejsze wieżowce, całe ze szkła i metalu. Tutaj również znajduje się symbol Singapuru – Merlion. To tryskający wodą pomnik lwa, od którego pochodzi nazwa miasta.

Marina Bay to punkt absolutnie obowiązkowy podczas zwiedzania Singapuru. Z każdego miejsca zatoki Marina można podziwiać przepiękną panoramę miasta. Warto wybrać się na spacer do Marina Bay zwłaszcza nocą, kiedy w Singapurze zaczyna się spektakl świateł. Wieczorami tętni tutaj również życie kawiarniane.

Wśród otaczających zatokę Marina Bay wieżowców warto wskazać dwa: One Raffles Place i hotel Marina Bay Sands. Pierwszy znajduje się tuż przy stacji metra, a na jego szczycie działa bar pod gołym niebem, z którego rozciąga się niesamowity widok na miast. Natomiast drugi – hotel Marina Bay Sands jest jakby realizacją najśmielszych futurystycznych wizji.

Marina Bay – Marina Bay Sands

Hotel Marina Bay Sands został stworzony po to, żeby inspirować architekturą przyszłości. Hotel wznosi się na wysokość 57 pięter, to ponad 200 metrów nad ziemią (wyżej niż Wieża Eiffla). Marina Bay Sands wsparty jest na trzech wieżach o nachyleniu 26 stopni, co sprawia, że konstrukcja architektoniczna pozostaje w zgodzie z zasadami feng shui. Liczba 26 składa się trzech ósemek, które w kulturze chińskiej uchodzą za magiczną liczbę przynoszącą szczęście. Na szczycie hotelu Marina Bay Sands w Sinagpurze znajduje się dach o kształcie wygiętej łódki, który wypełniono basenem o szklanym dnie. Tutaj także zaaranżowano punkt widokowy, z którego turyści mogą podziwiać panoramę Singapuru.

SkyPark znajdujący się na dachu Marina Bay Sands ma powierzchnię 1,2 hektara, co daje przestrzeń, na której zmieściłyby się cztery samoloty A380. Rosną tutaj nawet drzewa. Wejście na szczyt Marina Bay Sands jest biletowane, ale na dachu działa również restauracja, do której można wejść za darmo.

Konstrukcja Marina Bay Sands wymagała użycia szeregu rozwiązań technologicznych, które mogłyby uchronić budynek od zawalenia w wyniku silnych podmuchów wiatru albo obsuwania się ziemi. Tak wysoka i tak ciężka budowla jak Marina Bay Sands musiała być zabezpieczona przed tego rodzaju czynnikami, dlatego w fundamentach umieszczono ok. 500 podnosików, które zapobiegają zapadaniu się hotelu pod ziemię, a tuż pod podniebnym basenem na dachu Marina Bay Sands umieszczono urządzenia, które przechwytują energię wiejącego wiatru i minimalizują drgania całej konstrukcji.

Budowa hotelu Marina Bay Sands pochłonęła ok. 5,6 miliardów złotych. Najtańszy nocleg w hotelu Marina Bay Sands w pokoju o powierzchni 39 m kw. kosztuje ok. 900 zł. Oczywiście można również skorzystać z pokoju prezydenckiego z kilkoma sypialniami, łazienkami, sauną parową i prywatnym masażystom, ale jego cena wynosi pewnie tyle, co mały samochód kupiony w salonie.

d4enrky
Marina Bay
Czas lotu / jazdy samochodem

14 h 15 min

Strefa czasowa

SGT

Waluta

dolar singapurski (SGD)

Przykładowe ceny

nocleg w hotelu Marina Bay Sands (39 m kw.) kosztuje ok. 440 SGD (ok. 1200 PLN)

Godziny otwarcia

– od poniedziałku do czwartku: od 9:30 do 22:00
– od piątku do niedzieli: od 9:30 do 23:00

Ceny biletów

– dorośli 23 SGD (ok. 62 PLN)
– dzieci od 2 do 12 roku życia 17 SGD (ok. 45 PLN)
– seniorzy mieszkający w Singapurze 20 SGD (ok. 54 PLN)
– dzieci poniżej 2 roku życia wchodzą za darmo

Orientacyjna odległość

9 413 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4enrky
d4enrky
d4enrky