Trwa ładowanie...
d21w15b

Wieża Eiffla

Największe atrakcje
Wieża Eiffla
Kraj
Shutterstock
Źródło: Shutterstock

Wieża Eiffla jest niekwestionowanym symbolem Paryża. Jej projekt powstał z okazji Wystawy Światowej w 1889 roku. Swoją nazwę Wieża Eiffla zawdzięcza głównemu konstruktorowi, inżynierowi Gustavowi Eiffelowi. Do tej pory Wieża Eiffla przyciągnęła ponad 230 milionów turystów z całego świata. W ostatnich latach odnotowywano ich ponad 6 milionów rocznie.

Wieża Eiffla – tarasy

Wieża Eiffla posiada tarasy widokowe na trzech poziomach:

 • poziom I: 57 m; dostęp schodami i windą; znajduje się tu taras z oszkloną podłogą, bufet i restauracja, a także sklep z pamiątkami i wystawa multimedialna,
 • poziom II: 115 m; dostęp schodami i windą; znajdziemy tam restaurację i bufet oraz sklep z pamiątkami,
 • poziom III: 276 m; dostęp windą; ulokowano tu symboliczny gabinet Gustave'a Eiffela oraz bar; w pogodne dni widoczność z najwyższego tarasu sięga 73 km.

Wieża Eiffla – przydatne informacje

Zwiedzanie Wieży Eiffla jest dostępne dla dzieci, bez ograniczeń wiekowych. Zaleca się jednak, żeby w przypadku małych dzieci używać nosidełek lub składanych wózków tak, żeby w razie akcji ewakuacyjnej nie utrudniały ruchu.

W obrębie Wieży Eiffla nie ma przechowalni bagażu, a za wszelkie pozostawione bez nadzoru pakunki można zostać ukaranym, ponieważ mogą być potencjalnym zagrożeniem terrorystycznym.

Wieża Eiffla – godziny otwarcia i cennik

W kasie Wieży Eiffla można nabyć bilety według 3 taryf:

 • bilet normalny: schodami do 2. piętra 7 €, windą do 2. piętra 11 €, windą do 3. piętra 17 €;
 • bilet ulgowy od 12. do 24. roku życia: schodami do 2. piętra 5 €, windą do 2. piętra 8,50 €, windą do 3. piętra 14,50 €;
 • bilet ulgowy od 4. do 11. roku życia, dla niepełnosprawnych i bezrobotnych obywateli Francji: schodami do 2. piętra 3 €, windą do 2. piętra 4 €, windą do 3. piętra 8 €.

Bilety uwzględniające przejazd windą na 2. piętro dają możliwość nieograniczonego poruszania się między 1. a 2. piętrem, bilet na 3. piętro upoważnia do jednokrotnego przejazdu.

Wieża Eiffla otwarta jest dla zwiedzających codziennie. W sezonie od połowy czerwca do początków września wieżę można zwiedzać od 9.00 do północy, a w pozostałe dni od 9.30 do 23.00 (z wyłączeniem Wielkanocy i ferii wiosennych, gdy wieża czynna jest do północy).

Wieża Eiffla – lokalizacja i dojazd

Wieża Eiffla znajduje się w centrum Paryża, nad brzegiem Sekwany, na północno-zachodnim krańcu Pola Marsowego. Dojazd do Wieży Eiffla:

 • metrem: numery 6 i 9 (stacje metra „Bir-Hakeim” i „Trocadéro”),
 • pociągiem regionalnym: linia C (stacja „Champs de Mars – Tour Eiffel”),
 • autobusem miejskim: nr 42, 69, 82 i 87 (przystanki „Tour Eiffel” lub „Champ de Mars”),
 • samochodem: parkingi podziemne, najbliższy z nich, Quai Branly, znajduje się 300 m od wieży,
 • rowerem: rowery Vélib dostępne codziennie i przez całą dobę, obok Wieży Eiffla przebiega droga rowerowa, a w pobliżu obiektu znajduje się stacja rowerowa.

Z lotnisk pod Wieżę Eiffla najszybciej udać się autobusem Le Bus Direct – linią 1 z lotniska Paryż-Orly w kierunku Pól Elizejskich (12 €), a linią 2 z lotniska Paryż-Charles de Gaulle z przystankiem końcowym przy Wieży Eiffla (17 €). Transfer z lotniska Beauvais-Tillé należy rozpocząć od podróży Ouibusem (airbusem) kursującym bezpośrednio między lotniskami Beauvais-Tillé a Paryż-Charles de Gaulle (9 €).

Do Paryża można polecieć z Polski bezpośrednio z Warszawy, Krakowa, Poznania, Gdańska, Katowic oraz Wrocławia liniami lotniczymi Air France, LOT, Ryanair i Wizz Air. Cena biletu w jedną stronę waha się od 300 do 1000 zł.

Z przesiadkami w Monachium, Londynie czy Mediolanie dolecimy także z Lublina, Zielonej Góry, Bydgoszczy, Rzeszowa, Szczecina i Łodzi. Bilety w jedną stronę kosztują od 1200 zł do 3500 zł.

Wieża Eiffla
Czas lotu / jazdy samochodem

2,5 h samolotem / 14 h samochodem

Strefa czasowa

UTC+01:00

Waluta

euro (EUR)

Przykładowe ceny

- kawa: 20 zł
- pocztówka: 8 zł

Godziny otwarcia

- od połowy czerwca do początku września: 9.00-24.00
- pozostałe dni: 9.30-23.00
- Wielkanoc i ferie wiosenne: 9.30-24.00

Ceny biletów

od 3 euro do 17 euro

Orientacyjna odległość

1 600 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21w15b
d21w15b
d21w15b