Trwa ładowanie...
d2dlcdb
d2dlcdb

Wieża Eiffla

Największe atrakcje
Wieża Eiffla
Kraj
Wieża Eiffla jest symbolem Paryża Shutterstock
Wieża Eiffla jest symbolem Paryża

Wieża Eiffla jest niekwestionowanym symbolem Paryża. Jej projekt powstał z okazji Wystawy Światowej w 1889 roku. Swoją nazwę Wieża Eiffla zawdzięcza głównemu konstruktorowi, inżynierowi Gustavowi Eiffelowi. Do tej pory Wieża Eiffla przyciągnęła ponad 230 milionów turystów z całego świata. W ostatnich latach odnotowywano ich ponad 6 milionów rocznie.

Wieża Eiffla – tarasy

Wieża Eiffla posiada tarasy widokowe na trzech poziomach:

 • poziom I: 57 m; dostęp schodami i windą; znajduje się tu taras z oszkloną podłogą, bufet i restauracja, a także sklep z pamiątkami i wystawa multimedialna,
 • poziom II: 115 m; dostęp schodami i windą; znajdziemy tam restaurację i bufet oraz sklep z pamiątkami,
 • poziom III: 276 m; dostęp windą; ulokowano tu symboliczny gabinet Gustave'a Eiffela oraz bar; w pogodne dni widoczność z najwyższego tarasu sięga 73 km.

Wieża Eiffla – przydatne informacje

Zwiedzanie Wieży Eiffla jest dostępne dla dzieci, bez ograniczeń wiekowych. Zaleca się jednak, żeby w przypadku małych dzieci używać nosidełek lub składanych wózków tak, żeby w razie akcji ewakuacyjnej nie utrudniały ruchu.

W obrębie Wieży Eiffla nie ma przechowalni bagażu, a za wszelkie pozostawione bez nadzoru pakunki można zostać ukaranym, ponieważ mogą być potencjalnym zagrożeniem terrorystycznym.

Wieża Eiffla – godziny otwarcia i cennik

W kasie Wieży Eiffla można nabyć bilety według 3 taryf:

 • bilet normalny: schodami do 2. piętra 7 €, windą do 2. piętra 11 €, windą do 3. piętra 17 €;
 • bilet ulgowy od 12. do 24. roku życia: schodami do 2. piętra 5 €, windą do 2. piętra 8,50 €, windą do 3. piętra 14,50 €;
 • bilet ulgowy od 4. do 11. roku życia, dla niepełnosprawnych i bezrobotnych obywateli Francji: schodami do 2. piętra 3 €, windą do 2. piętra 4 €, windą do 3. piętra 8 €.

Bilety uwzględniające przejazd windą na 2. piętro dają możliwość nieograniczonego poruszania się między 1. a 2. piętrem, bilet na 3. piętro upoważnia do jednokrotnego przejazdu.

Wieża Eiffla otwarta jest dla zwiedzających codziennie. W sezonie od połowy czerwca do początków września wieżę można zwiedzać od 9.00 do północy, a w pozostałe dni od 9.30 do 23.00 (z wyłączeniem Wielkanocy i ferii wiosennych, gdy wieża czynna jest do północy).

Wieża Eiffla – lokalizacja i dojazd

Wieża Eiffla znajduje się w centrum Paryża, nad brzegiem Sekwany, na północno-zachodnim krańcu Pola Marsowego. Dojazd do Wieży Eiffla:

 • metrem: numery 6 i 9 (stacje metra „Bir-Hakeim” i „Trocadéro”),
 • pociągiem regionalnym: linia C (stacja „Champs de Mars – Tour Eiffel”),
 • autobusem miejskim: nr 42, 69, 82 i 87 (przystanki „Tour Eiffel” lub „Champ de Mars”),
 • samochodem: parkingi podziemne, najbliższy z nich, Quai Branly, znajduje się 300 m od wieży,
 • rowerem: rowery Vélib dostępne codziennie i przez całą dobę, obok Wieży Eiffla przebiega droga rowerowa, a w pobliżu obiektu znajduje się stacja rowerowa.

Z lotnisk pod Wieżę Eiffla najszybciej udać się autobusem Le Bus Direct – linią 1 z lotniska Paryż-Orly w kierunku Pól Elizejskich (12 €), a linią 2 z lotniska Paryż-Charles de Gaulle z przystankiem końcowym przy Wieży Eiffla (17 €). Transfer z lotniska Beauvais-Tillé należy rozpocząć od podróży Ouibusem (airbusem) kursującym bezpośrednio między lotniskami Beauvais-Tillé a Paryż-Charles de Gaulle (9 €).

Do Paryża można polecieć z Polski bezpośrednio z Warszawy, Krakowa, Poznania, Gdańska, Katowic oraz Wrocławia liniami lotniczymi Air France, LOT, Ryanair i Wizz Air. Cena biletu w jedną stronę waha się od 300 do 1000 zł.

Z przesiadkami w Monachium, Londynie czy Mediolanie dolecimy także z Lublina, Zielonej Góry, Bydgoszczy, Rzeszowa, Szczecina i Łodzi. Bilety w jedną stronę kosztują od 1200 zł do 3500 zł.

Wieża Eiffla
Czas lotu / jazdy samochodem

2,5 h samolotem / 14 h samochodem

Strefa czasowa

UTC+01:00

Waluta

euro (EUR)

Przykładowe ceny

- kawa: 20 zł
- pocztówka: 8 zł

Godziny otwarcia

- od połowy czerwca do początku września: 9.00-24.00
- pozostałe dni: 9.30-23.00
- Wielkanoc i ferie wiosenne: 9.30-24.00

Ceny biletów

od 3 euro do 17 euro

Orientacyjna odległość

1 600 km

d2dlcdb

d2dlcdb
d2dlcdb
d2dlcdb