Trwa ładowanie...
d1g8pbu

Port lotniczy Warszawa-Modlin (WMI)

Największe atrakcje
Port lotniczy Warszawa-Modlin (WMI)
Kraj
WP.PL nie jest potrzebna zgoda na wykorzystanie wizerunku.
Źródło: WP.PL nie jest potrzebna zgoda na wykorzystanie wizerunku.

Port lotniczy Warszawa-Modlin (WMI) obchodził w lipcu 2017 roku pięciolecie istnienia. Ten międzynarodowy, trzykondygnacyjny obiekt z 21 stanowiskami odprawy biletowo-bagażowej umiejscowiony jest 35 kilometrów od centrum Warszawy.

Port lotniczy Warszawa-Modlin (WMI) – historia

Port lotniczy Warszawa-Modlin jest w stanie obsłużyć w ciągu doby do 7 tysięcy pasażerów, co rocznie daje 3 miliony osób. A wszystko zaczęło się od projektu wojskowego obiektu z 1937 roku. W latach 40-tych XX wieku Modlin stał się bazą Luftwaffe podczas okupacji niemieckiej. Następnie przez 55 lat lotnisko służyło polskim siłom powietrznym. Po rozbudowie portu lotniczego wszedł on w nowe stulecie jako własność Agencji Mienia Wojskowego.

W 2005 roku powstał plan inwestycyjny utworzenia obiektu cywilnego, który miał odciążyć zatłoczone lotnisko im. Fryderyka Chopina - Warszawa Okęcie (WAW). Oficjalna zmiana kategoryzacji oraz przerejestrowanie portu lotniczego Modlin przez Urząd Lotnictwa Cywilnego odbyły się na początku 2010 roku. Modernizacja infrastruktury i wzniesienie terminala zakończyły się powodzeniem w 2012 roku.

Port lotniczy Warszawa-Modlin (WMI) – przyloty i odloty

Port lotniczy Warszawa-Modlin zdominowały tanie linie lotnicze Ryanair. Regularnie odbywają się stąd połączenia lotnicze łącznie do prawie 50 lokalizacji na terenie Europy, w trybie całorocznym bądź jedynie sezonowym.

Z najciekawszych destynacji, do jakich można dotrzeć z portu lotniczego Warszawa-Modlin, proponujemy zakup biletów lotniczych do Sztokholmu, Aten, Lizbony, Porto, Trapani, Paryża, Brukseli bądź na Wyspy Kanaryjskie (Teneryfę, Gran Canarię, Fuerteventurę).

Port lotniczy Warszawa-Modlin (WMI) – tanie loty z Modlina

Do stolicy Norwegii, Belgii lub Szwecji dolecimy z portu lotniczego Warszawa-Modlin w obie strony przykładowo za 77 lub 78 złotych. Równie dostępne cenowo są Kolonia, Wenecja, Rzym (po 128 złotych). Koszt przelotu na jedno z angielskich lotnisk (w Londynie, Glasgow czy Manchesterze) wynosi stąd minimum 130 złotych od osoby w obie strony.

Port lotniczy Warszawa-Modlin (WMI) - parking

Na terenie portu lotniczego Warszawa-Modlin znajdziemy:

  • Parking krótkoterminowy PA1, gdzie można zostawić samochód osobowy bezpłatnie do 10 minut. Godzinny postój to wydatek 7 złotych. Za pozostawienie pojazdu do 8 godzin zapłacimy 42 złote. Poza usługami godzinowymi da się tutaj również skorzystać z oferty parkingu dobowego – postój na 24 godziny kosztuje 55 złotych, na 5 dni – 100 złotych, a za każdą kolejną dobę naliczane jest następne 20 złotych.
  • Parking długoterminowy PA7 na lotnisku Warszawa-Modlin. Możliwa jest tutaj płatność w zautomatyzowanej kasie zarówno kartą płatniczą, jak i gotówką. 1 doba kosztuje 30 złotych, tydzień – 50 złotych, a za 2 tygodnie parkingu długoterminowego zapłacimy 100 złotych.
Port lotniczy Warszawa-Modlin (WMI)
Strefa czasowa

UTC±01:00

Waluta

PLN

Godziny otwarcia

Całodobowo

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1g8pbu
d1g8pbu
d1g8pbu