Trwa ładowanie...
IAR

Meksyk bije turystyczne rekordy popularności. W tym roku odwiedziło go o jedną piątą więcej osób niż rok wcześniej. W pierwszym półroczu przyjechało ponad 14 milionów turystów. Największą popularnością cieszą się miejscowości wypoczynkowe na wybrzeżu: Puerto Vallarta, Los Cabos i Cancun oraz stanowiska archeologiczne rozsiane po całym kraju.

Wzrost liczby turystów to bardzo dobra wiadomość dla Meksykanów, którzy w ostatnich latach odnotowali stagnację w tym sektorze. Wskaźnik odwiedzających znacząco spadł w 2009 roku w związku z epidemią grypy H1N1 oraz eskalacją przemocy w Meksyku. Zwalczanie karteli narkotykowych przy użyciu wojska doprowadziło do śmierci około stu tysięcy osób i wpłynęło negatywnie na obraz kraju za granicą.

Choć nadal w wyniku wojny narkotykowej w Meksyku giną setki osób, powoli zmienia się sposób jego postrzegania. Mają na to wpływ między innymi kampanie reklamowe, pokazujące krystalicznie czystą wodę, rajskie plaże i piramidy Majów. Jak zachęca slogan - "Live it to believe it”, czyli "Przeżyj to, by móc w to uwierzyć".

Podziel się opinią

Share

Trwa pobieranie danych

Trwa pobieranie danych