Trwa ładowanie...
d2ugq00

Meksyk

Największe atrakcje
Strefa czasowa:

UTC-6

Waluta:

peso meksykańskie (MXN)

Shutterstock
Źródło: Shutterstock

Najpopularniejsze lotniska:Meksyk - Benito Juárez International (MEX), Cancún (CUN), Ciudad Juárez (CJS), Guadalajara (GDL), Acapulco (ACA), Mazatlán (MZT), Chihuahua (CUU), Tijuana (TIJ)

Co warto zobaczyć: Cancun (m.in. podwodne muzeum), Cenotes, Chichén Itzá, Kryształowa Jaskinia, Baluarte, Isla de las Muñecas, Zacatecas, miasto Meksyk, Teotihuacan, Tijuana, Barranca del Cobre (Miedziany Kanion), Veracruz, Jalapa, Oaxaca, Cabo San Lucas, Hierve el Agua

Meksyk
Co warto zobaczyć
Czas lotu / jazdy samochodem

przelot z 1 przesiadką min. 15h 30 min.

Wiza

Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli polskich w przypadku pobytów turystycznych, prywatnych lub służbowych nie przekraczających 180 dni. Wymagany minimalny okres ważności paszportu przy wjeździe do Meksyku wynosi 6 miesięcy. Podróż do strefy przygranicznej z USA z biletem w jedną stronę i bez wizy amerykańskiej może być podstawą do wydania decyzji o tymczasowym zatrzymaniu i wszczęcia procedury deportacyjnej.

Służba zdrowia

Podczas przekraczania granicy nie wymaga się przedstawienia zaświadczeń o szczepieniach przeciw chorobom zakaźnym. Zalecane: szczepienia przeciwko żółtaczce typu A, żółtej gorączce. Praktycznie na całym terytorium kraju istnieje znaczne zagrożenie amebozą. W porze deszczowej, głównie na terenach pokrytych lasem tropikalnym, występuje zagrożenie malarią. Za wszelkiego typu usługi medyczne (konsultacje lekarskie, leczenie szpitalne, leczenie ambulatoryjne itp.) opłaty wnosi się z góry.

Bezpieczeństwo

Obecnie najbardziej zagrożone przestępczością zorganizowaną rejony kraju to stany Sinaloa, Baja California, Chiapas, Guerrero, Nuevo Leon oraz Michoacan. Zagrożenia wynikają przede wszystkim z działania na tym terenie karteli narkotykowych. Turyści powinni być tam przygotowani na kontrole ze strony policji, a w niektórych przypadkach nawet wojska. W stanie Chiapas oraz w mniejszym stopniu w stanie Guerrero zagrożenie wynika też z działalności oddziałów zbrojnej partyzantki. Od lipca do listopada potencjalnym zagrożeniem w rejonie Zatoki Meksykańskiej są huragany. Planując wyjazd do Meksyku czy na Karaiby w tym okresie należy zapoznać się z ostrzeżeniami meteorologicznymi. Meksyk leży w strefie trzęsień ziemi, nie należy więc ignorować treści instrukcji alarmowych dostępnych w hotelach oraz budynkach użyteczności publicznej.
Należy pamiętać o napiwkach (10 -15%) w restauracjach, barach i kawiarniach, nie są one automatycznie wliczane w rachunek.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ugq00
d2ugq00
d2ugq00