Trwa ładowanie...

Mieszkańcy Kruszynian protestują. To "koniec dla Tatarów"

Urząd miejski w Krynkach podjął decyzję o budowie dwóch kurników pod Kruszynianami. Mieszkańcy uważają, że będzie się to równać zarówno z końcem turystyki w tym regionie, jak i z upadkiem kultury tatarskiej. Zachęcają do przyłączenia się do protestów.

Mieszkańcy Kruszynian protestują. To "koniec dla Tatarów"Źródło: iStock.com
d4jf8ht
d4jf8ht

Niektórzy uważają, że Kruszyniany to jedno z najciekawszych miejsc na Podlasiu. Wieś położona na Szlaku Tatarskim słynie z pięknej okolicy, meczetu oraz cmentarza tatarskiego. Teraz ten skarb Podlasia ma przejść "dziwną" metamorfozę.

Urząd miejski w Krynkach podjął decyzję o budowie dwóch kurników pod Kruszynianami. Mają powstać w obrębie tej słynnej wsi, zaledwie 1500 m od zabudowań. Ma tam być hodowanych łącznie ok. 89 tys. kur. Nie jest to jedyna tego typu inwestycja w gminie Krynki. Budowę przemysłowych kurników stara się powstrzymać m.in. Stowarzyszenie Dolina Nietupy.

Swój sprzeciw wobec sprawy wyraził również bloger, który na Facebooku przedstawia się jako "Islamista". W jednym z postów tłumaczy, czym grozi budowa kurników pod Kruszynianami i zachęca użytkowników Facebooka do wzięcia aktywnego udziału w protestach przeciwko szkodliwej inwestycji.

"W ten sposób okolica pięknego polskiego meczetu i tatarskiej jurty może zmienić się w zagłębie hodowli brojlerów, żyjących zaledwie 6 tygodni, tuczonych w koszmarnych warunkach kurczaków. Żegnaj turystyko w Kruszynianach? Kurniki, według protestujących, oznaczają koniec dla Tatarów (i nie tylko) żyjących w Kruszynianach, koniec dla rodzin żyjących z agroturystyki, koniec dla zrównoważonego rolnictwa" – pisze na swoim profilu na Facebooku.

d4jf8ht

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: LPP żegna plastikowe opakowania na rzecz bardziej przyjaznych środowisku

d4jf8ht
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jf8ht

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj