Trwa ładowanie...
d3lzm79

Mieszkania, szkoły, przedszkola pozbawione ogrzewania

Prawie 20 tys. mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego pozbawionych jest ciepła - poinformowało Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi. Z informacji Wirtualnej Polski wynika, że o 14 awaria ma zostać całkowicie usunięta.

d3lzm79
d3lzm79

Dyżurny Centrum powiedział, powodem wyłączenia ogrzewania jest awaria sieci ciepłowniczej, do której doszło około północy. Wstrzymana została praca jednej z dwóch działających w mieście elektrociepłowni.

Jak się dowiedziała Wirtualna Polska, z powodu awarii i wychładzania się budynków zawieszono zajęcia w szkole podstawowej nr 2 i 13. Z decyzją wstrzymuje się jeszcze dyrektor szkoły podstawowej nr 12. Na obszarze objętym awarią znajduje się również pięć przedszkoli oraz żłobek. Placówki te pracują nadal. Z informacji od dyrektorów przedszkoli wynika, że jest w nich mało dzieci. Wszystkie mają zajęcia w jednym pomieszczeniu, które jest ogrzewane dodatkowym sprzętem.

Pozbawione ogrzewania były też bloki mieszkalne. - Na szczęście już udało się zlokalizować miejsce, w którym rurociąg był nieszczelny. Przewidujemy, że ok. 14 we wszystkich budynkach będzie już ciepło - mówi Andrzej Filipek z piotrkowskiej delegatury Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Z naszych informacji wynika, że obecnie bez ogrzewania pozostaje już tylko jeden budynek - wieżowiec przy ul. Belzackiej.

d3lzm79
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lzm79