Trwa ładowanie...

"Milionerzy". Jakie miasto jest siedzibą rządu Izraela i jego największym miastem?

W wyemitowanym 28 października odcinku "Milionerów" padło pytanie za 10 tys. zł. Uczestniczka musiała wykazać się znajomością z geografii lub ewentualnie historii. Jak sobie poradziła?

Share
Jerozolima
JerozolimaŹródło: 123RF, Fot: Christian Offenberg
d2rdk7q

Aleksandra Jarocińska z Wrocławia bezbłędnie poradziła sobie z dwoma pierwszymi pytaniami i zdobyła gwarantowany 1000 zł. Przy kolejnych skorzystała z kół ratunkowych.

Piąte pytanie, za 10 tys. zł, dotyczyło siedziby rządu Izraela.

d2rdk7q

"Milionerzy" - pytanie za 10 tys. zł

Hubert Urbański zapytał: Jakie miasto jest siedzibą rządu Izraela i jego największym miastem? Podaj też cztery warianty odpowiedzi:

A - Tel Awiw,

B - Jerozolima,

C - Nazaret,

d2rdk7q

D - Hajfa.

Uczestniczka na początku odrzuciła odpowiedź C. Po chwili wykluczyła też B. Wahała się między A i D. Nie była jednak pewna żadnej z nich, dlatego skorzystała z ostatniego koła ratunkowego i zadzwoniła do przyjaciółki.

Niestety kobieta też nie potrafiła wskazać poprawnej odpowiedzi. Powiedziała, że wybierałaby między Tel Awiwem a Jerozolimą. Pani Aleksandra postawiła na Tel Awiw. Niestety nie była to poprawna odpowiedź.

Stolica Izraela

Dobra odpowiedź to B. Jerozolima to największe miasto Izraela, stolica administracyjna i stolica państwa. Znajduje się tam oficjalna siedziba prezydenta, większość urzędów państwowych, Sąd Najwyższy i parlament.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz wideo: Tajemnicza droga w Jerozolimie. Nowe fakty

d2rdk7q

Podziel się opinią

Share
d2rdk7q
d2rdk7q