Trwa ładowanie...
01-07-2013 15:28

Morskie świętowanie i sportowa rywalizacja podczas Baltic Sail Gdańsk

Siedemnasta edycja Baltic Sail Gdańsk rozpocznie się już w najbliższy czwartek. Jak co roku, na cztery dni morskiego świętowania, od rana do późnych godzin wieczornych, zaplanowane zostały liczne atrakcje dla gości w każdym wieku. Nie zabraknie też sportowych emocji!

Morskie świętowanie i sportowa rywalizacja podczas Baltic Sail GdańskŹródło: Baltic Sail Gdańsk
dfvdyz0
dfvdyz0

Wypatrując na horyzoncie żaglowców, które przypłyną 4 lipca, na zaproszenie Miasta Gdańska, warto wybrać się do Górek Zachodnich, gdzie od soboty trwają regaty NordCUP. Osiemnaście klas, dziewięć dni sportowej rywalizacji na wodzie i prawie dwustu uczestników – ósma edycja regat wystartowała. Wśród zawodników nie zabraknie doświadczonych żeglarzy, zobaczymy między innymi mistrza olimpijskiego Mateusza Kusznierewicza i olimpijczyka Piotra Kulę. Ponadto podziwiać będzie można najnowocześniejszy jacht regatowy w Polsce – RC 44 „Mag Racing”. Swój udział potwierdzili także kapitan Tomasz Cichocki oraz dziennikarz Kuba Strzyczkowski.

W sobotę, 6 lipca rozegrany zostanie Wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna, do którego jak co roku, zaproszeni są właściciele każdego typu sprzętu pływającego, napędzanego siłą wiatru. Zwycięzcą zostanie ta jednostka, która jako pierwsza przetnie linię mety. W ubiegłym roku bezkonkurencyjny okazał się katamaran "Oiler", ze sternikiem Markiem Kowalskim. Do czyich rąk tym razem trafi wyjątkowe trofeum wykonane z prawdziwego bursztynu, dowiemy się już w sobotę.

Nagroda wręczona zostanie o godzinie 20.00, na Scenie Głównej Baltic Sail Gdańsk, usytuowanej na Targu Rybnym. Dekoracja zwycięzców poprzedzona zostanie koncertem „Szanty i Jazz” w ramach festiwalu Szanty pod Żurawiem, natomiast tuż po wręczeniu pucharu, na Motławie rozpocznie się bitwa morska – pierwsza zrealizowana w Polsce inscenizacja z czasów Wielkiej Wojny Północnej!

Po zakończeniu pokazu, kiedy ucichną wystrzały, muzyka szantowa *rozbrzmi na nowo – w programie koncert Jerzego Porębskiego, Przemka Dyakowskiego i Wojciecha Staroniewicza. Następnie po zachodzie słońca widownia zamieni się w kino plenerowe i rozpoczną się nocne projekcje filmów. Pierwsze koncerty „Szant pod Żurawiem” już w piątek, a *Festiwal Morski na Targu Rybnym otwarty będzie od czwartku. Od 9.00 rano będzie można wsiąść na pokład jednego z żaglowców przybyłych na Zlot i popłynąć w czterogodzinny rejs po Zatoce Gdańskiej.

Na stronie internetowej www.balticsail.pl trwa internetowa sprzedaż biletów na rejsy. Serdecznie zapraszamy!

Do zobaczenia na Baltic Sail Gdańsk 2013!

dfvdyz0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfvdyz0