Trwa ładowanie...
dh1fmi5

Most w Londynie. Poczujesz się jak w ogrodzie

W wielkich metropoliach urbaniści coraz częściej próbują stworzyć przestrzeń, która pozwoli na chwilę uciec od tłoku, betonowych budowli i poczucia zamknięcia w miejskiej dżungli. W Anglii postanowiono zrealizować projekt, którego na próżno szukać gdziekolwiek indziej. Most w Londynie jest niezwykły. Poczujemy się jak w ogrodzie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Anglii postanowiono zrealizować projekt, którego na próżno szukać gdziekolwiek indziej
W Anglii postanowiono zrealizować projekt, którego na próżno szukać gdziekolwiek indziej (gardenbridge.london)
dh1fmi5

Most, który będzie znajować się na południowym brzegu Tamizy, zostanie w całości obsadzony zielenią i ma stanowić miejsce spotkań mieszkańców stolicy Wielkiej Brytanii. Projekt jest wspólnym dziełem pracowni architektonicznej Heatherwick oraz popularnej aktywistyki i aktorki teatralnej, Joanny Lumley. Obiekt będzie mieć łącznie 6 tys. m kw., z czego 2,5 tys. m kw. pokryją rośliny, typowe dla północnej części Europy. Nowa atrakcja, poza możliwością ucieczki od zabieganego Londynu ma zwrócić uwagę na brak zieleni w miastach.

   gardenbridge.london

Projekt o nazwie Garden Bridge został zaakceptowany przez władzę gminy Westminster i czeka na podpis burmistrza Londynu, jednak na chwilę obecną trwa dyskusja, kto pokryje koszty utrzymania mostu, które według szacunków będą wynosić 3,5 mln funtów rocznie. Natomiast koszty samej budowy wyniosą 175 mln funtów. Choć na chwilę obecną prace nad nietypową przeprawą zwolniły, wszystko wskazuje na to, że inwestycja zostanie zrealizowana. Jej wielkimi zwolennikami są poprzedni burmistrz miasta Boris Johnson oraz obecny - Sadiq Khan.

   Shutterstock.com

Niezwykłe połączenie świata przyrody z nowoczesną architekturą
Przykładem ogrodu, który świetnie wkomponował się w nowoczesną przestrzeń miasta, jest kompleks Gardens by the Bay w Singapurze Zajmuje teren o powierzchni ponad 100 ha i stanowi od kilku lat nowy symbol metropolii. Konstrukcje z metalu i stali przypominają gigantyczne drzewa - jest ich w sumie 12, a ich wysokość wynosi od 25 do 50 metrów. Zwiedzający mogą przechodzić po mostach, które łączą niektóre z nich. Na terenie obiektu znajdują się szklarnie, w których można podziwiać pond 200 gatunków roślin z całego świata. Kompleks szczególnie zjawiskowo prezentuje się w nocy, oświetlony różnokolorowymi światłami.

dh1fmi5

Podziel się opinią

Share

dh1fmi5

dh1fmi5