Trwa ładowanie...
d3zen8s
d3zen8s

Muzeum Philipsa w Eindhoven (Philips Museum) - Największe atrakcje

Muzeum Philipsa w Eindhoven (Philips Museum) Facebook.com
Podziel się

Muzeum Philipsa w Eindhoven jest najjaśniej świecącym miejscem w Holandii i jedną z głównych atrakcji dla zwiedzających. Co warto o nim wiedzieć?

d3zen8s

Muzeum Philipsa w Eindhover – historia

Rozejrzyj się. Istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że znajdziesz w swoim najbliższym otoczeniu choćby jeden z wielu wynalazków Philipsa – np. żarówkę. Korzenie tej wielkiej, globalnej korporacji leżą właśnie w samym sercu Eindhoven. To tutaj Philips założył swoją pierwszą fabrykę żarówek i oświetlił całe miasto. Powiedzenie o niesieniu kaganka oświaty brzmi tu zupełnie inaczej, niż gdziekolwiek indziej na świecie.

W 1891 roku Gerard Philips (syn) i Frederik Philips (ojciec) otworzyli w Eindhover pierwszą fabrykę żarówek. Dzisiejsze muzeum stoi dokładnie w tym miejscu, w którym wyprodukowano pierwszą żarówkę. Idea przyświecająca powstaniu muzeum była taka, żeby wyjaśniać, jak pomysł może stać się rzeczywistością i zyskać realną wartość rynkową dzięki wytrwałości.

Muzeum Philipsa w Eindhover – eksponaty

Eksponaty zebrane w muzeum odzwierciedlają technologiczne osiągnięcia ostatniego stulecia. Zwiedzający Muzeum Philipsa w Eindhover mogą podziwiać różnorodne produkty i wynalazki w interaktywnym otoczeniu. Będąc tutaj, nie można również nie odbyć Misji Eureka, czyli innowacyjnej gry dotyczącej wynalazku Philipsa. Rozgrywka jest udostępniana całym rodzinom, które, współpracując, mogą razem odkrywać, jak działają światła LED i co to jest promieniowanie X. Wystarczy 5 euro, żeby podjęć Misję Eureka.

d3zen8s

Ciekawa jest również wystawa golarek Philipsa, w której zgromadzono prototypy tego urządzenia z 1983 r. Ciekawe są również tzw. golarki księżycowe, czyli urządzenia zaprojektowane specjalnie po to, żeby można było ich używać podczas wypraw kosmicznych. Co ciekawe, ten niezwykle innowacyjny produkt jest używany do dzisiaj.

Muzeum Philipsa w Eindhover – godziny otwarcia

Muzeum Philipsa w Eindhover jest otwarte od wtorku do niedzieli od 11:00 do 17:00. Dzieci poniżej szóstego roku życia mogą wejść do muzeum za darmo, a cena biletu dla starszych dzieci wynosi 4 euro, dorośli zaś zapłacą 8 euro.

Czas lotu / jazdy samochodem

2 h/11 h

Strefa czasowa

(CEST), UTC +2

Waluta

euro (EUR)

Godziny otwarcia

wtorek-niedziela 10:00 do 17:00

Ceny biletów

dorośli - 8 EUR (ok. 34 PLN)
dzieci - 4 EUR (ok. 17 PLN)
dzieci poniżej 6 roku życia - za darmo

Orientacyjna odległość

1200 km

d3zen8s
d3zen8s