Trwa ładowanie...
dqlj0jr

Muzeum The Beatles Story

Największe atrakcje
Muzeum The Beatles Story
Kraj
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY

Muzeum The Beatles Story to jedna z głównych atrakcji Liverpoolu, mieści się w fascynujących Dokach Alberta, gdzie znajdują się liczne kluby i zaułki, po których można się wałęsać godzinami. Miasto słynie głównie z ogromnej rzeczy fanów piłki nożnej i klubu FC Liverpool oraz z historii niezwykłych muzyków słynnych na całym świecie – The Beatles.

Muzeum The Beatles Story – lokalizacja i dojazd

Muzeum The Beatles Story to niewielki budynek, który jest obowiązkowym punktem dla turystów i odwiedzających Liverpool w Wielkiej Brytanii. Skromni chłopcy, którzy zrobili zawrotną karierę w branży muzycznej, stali się symbolem miasta. Rewolucyjny charakter ich twórczości stał się symbolem buntu młodego pokolenia nawet wiele lat po zakończeniu działalności zespołu. W historii muzyki nikt nie sprzedał więcej płyt niż zespół The Beatles.

Muzeum The Beatles Story mieści się 20 minut spacerem od ulicy Lime, gdzie położony jest Główny Dworzec Kolejowy w Liverpoolu. Do muzeum dotrzemy pieszo z Muzeum Liverpoolu i terminala Cruise Liner. W okolice muzeum dotrzemy taksówką, Uberem za 10 funtów na hasło BEATLESSTORY albo autobusem C4, C5 oraz linią City Link.

Muzeum The Beatles Story – ekspozycja

Pierwsze sale muzeum zajmuje ekspozycja prezentująca początki ich działalności od pierwszych występów w clubie Cavern, skąd stopniowo ich twórczość stawała się coraz bardziej popularna w mieście, regionie, kraju, a w końcu za oceanem i na całym świecie.

W Muzeum The Beatles Story możemy podziwiać między innymi odtworzony ze szczegółami biały pokój, w którym zrealizowano teledysk do „Imagine”.

Muzeum The Beatles Story – Beatlemania

Muzeum pełne jest pamiątek po zespole i jego poszczególnych członkach: swoją salę ma każdy z muzyków, który w latach 60-tych współtworzył słynny skład, czyli John Lennon, Paul McCartney, George Harrison oraz Ringo Starr.

Dalsze sale ekspozycji prezentują dalsze losy muzyków po rozpadzie zespołu, który zapoczątkował tak zwaną „inwazję brytyjską” na rynek muzyczny Ameryki, która długo pozostawała zamknięta na zagraniczne zespoły.

Ekspozycja Muzeum The Beatles Story opowiada historię wspinania się po drabinie kariery utalentowanych muzyków, którzy choć byli samoukami, osiągnęli szczyt kariery muzycznej. The Beatles skutecznie łączyli elementy kultury elitarnej z masową. Ich teksty doczekały się wielu interpretacji, zawsze były oceniane jako ambitne, a równocześnie przystępne. Wśród fanów muzyków u szczytu ich kariery powstało zjawisko Beatlemanii, czyli zbiorowej histerii wśród odwiedzających koncert lub miejsce, gdzie przebywali muzycy.

Muzeum The Beatles Story – zwiedzanie i bilety

Dorośli za bilet do Muzeum The Beatles Story zapłacą 15,95 funta, zaś dzieci w wieku szkolnym i seniorzy 12 lub 9,5 funta. Dzieci do czwartego roku życia wejdą za darmo, a muzeum ma korzystne oferty biletów rodzinnych. Warto zarezerwować bilet za pośrednictwem przystępnej strony internetowej. Znajdziecie tam także broszurę dla zwiedzających i wiele ciekawostek na temat muzeum.

Muzeum The Beatles Story jest otwarte w zależności od sezonu: w sezonie turystycznym od 9-18, a ostatni zwiedzający wchodzą o godzinie 17, a w sezonie zimowym, od 10 do 17.

Na terenie muzeum znajduje się ekspozycja, kawiarnia i sklep, z niezależnymi godzinami otwarcia, które w większości się pokrywają. Polecamy skorzystać ze strony internetowej Muzeum The Beatles Story, gdzie na bieżąco są aktualizowane informacje na temat na przykład wcześniejszych godzin zamknięcie muzeum z minimum dwutygodniowym wyprzedzeniem. Nie zapomnijcie zjeść w okolicy słynnego fish and chips.

Muzeum The Beatles Story
Czas lotu / jazdy samochodem

czas lotu: ok. 2 godz 30 min, czas jazdy samochodem: ok. 19 godz

Strefa czasowa

UTC +0

Waluta

Funt Brytyjski (GBP), 1 GBP = ok. 5 PLN

Przykładowe ceny


- posiłek w barze lub pubie: od 10 zł do 40 zł
- piwo: ok. 15 zł
- nocleg w najtańszym hostelu: od 100 zł do 150 zł
- jednorazowy bilet komunikacji miejskiej: ok. 11 zł

Godziny otwarcia

- sezon letni: 9-19
- sezon zimowy 10-18

Ceny biletów

- dorośli 15,95 funta
- bilet ulgowy 12 funtów
- dzieci 5-15 lat 9,5 funta
- dzieci do lat 4 za darmo

Orientacyjna odległość

ok. 2000 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqlj0jr
dqlj0jr
dqlj0jr