Trwa ładowanie...
dtfxu9v

Najbezpieczniejsze miejsca na urlop. Wytypowali Polskę

Strach przed koronawirusem narasta z dnia na dzień. Jednak na całym świecie ludzie wciąż poszukują kierunków na bezpieczne wakacje. Brytyjski serwis "Daily Express" opublikował listę krajów, w których można taki urlop spędzić. Znalazła się na niej Polska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kraków to jedno z ulubionych polskich miast wśród Brytyjczyków
Kraków to jedno z ulubionych polskich miast wśród Brytyjczyków (Shutterstock.com)
dtfxu9v

Linie lotnicze masowo odwołują loty do dotkniętych wirusem regionów, a krajowe ministerstwa spraw zagranicznych ostrzegają przed podróżami do coraz większej liczby krajów.

Richard Dawood, specjalista medycyny podróży z Fleet Street Clinic, powiedział w rozmowie z Express.co.uk, by Brytyjczycy nie anulowali planów wakacyjnych, a zamiast tego przestrzegali higieny i wykupili ubezpieczenia podróży.

dtfxu9v

"Upewnij się, że masz dobrą ochronę ubezpieczeniową, która może zostać uruchomiona w krótkim czasie. Obserwuj uważnie strony FCO, PHE i TravelHealthPro, aby uzyskać najnowsze informacje na temat zagrożeń i ograniczeń" - powiedział Dawood.

Z pomocą eksperta od podróży - Nicky Kelvina - "Daily Express" wytypował sześć krajów bezpiecznych na urlop. Na liście opublikowanej 25 lutego znalazły się: Polska, Barbados, Turcja, Meksyk, Jamajka i Węgry.

Zdaniem Kelvina, choć to Kraków jest ulubionym miejscem spędzania wakacji wśród brytyjskich turystów, to w Polsce istnieje kilka innych miast, które oferują wyjątkowe wrażenia. Jako miejsce obowiązkowe do odwiedzenia wskazał Wrocław. "Ci, którzy myślą, że europejskie miasta nie są wielokulturowe, po prostu jeszcze nie odkryli Wrocławia" - powiedział.

Źródło: Express.co.uk

dtfxu9v

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Tunele odkażające. Technologia przeciw koronawirusowi

dtfxu9v

Podziel się opinią

Share

dtfxu9v

dtfxu9v