Najdziwniejsze muzea w Polsce

Prezentowaliśmy już najdziwniejsze muzea z całego świata, teraz nadszedł czas na dziwaczne ekspozycje w naszym kraju. Niektóre bawią, niektóre szokują - zobacz najdziwniejsze muzea w Polsce!

Najdziwniejsze muzea w Polsce

1 / 8

Najdziwniejsze muzea w Polsce

Obraz
© sxc.hu

Prezentowaliśmy już najdziwniejsze muzea z całego świata, teraz nadszedł czas na dziwaczne ekspozycje w naszym kraju. Niektóre bawią, niektóre szokują - zobacz najdziwniejsze muzea w Polsce!

2 / 8

Muzeum Żaby

Obraz
© sxc.hu

W Kudowie Zdroju, przy Dyrekcji Parku Narodowego Gór Stołowych, możemy odwiedzić Muzeum Żaby. Zgromadzono tu najróżniejsze eksponaty z wizerunkiem płaza, np. maskę do nurkowania, broszki, mydelniczkę, skarbonkę, czy popielniczkę. Kolekcja obejmuje 3000 przedmiotów pochodzących z blisko 20 krajów świata i 6 kontynentów.

Godziny otwarcia: pon.-pt. 9-17, weekend 9-13
Wstęp: wolny

3 / 8

Muzeum Gwizdka

Obraz
© sxc.hu

Gwizdały - niewielka miejscowość w gminie Łochów - kryje Muzeum Gwizdka. Mieści się ono w Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa już ponad 10 lat i cieszy się coraz większą popularnością. Pokaźna kolekcja obejmuje: gwizdki milicyjne, blaszane, drewniane, odpustowe koguciki z gliny i zwyczajne gwizdki do czajników.

Godziny otwarcia: pon.-pt. 8-17, w weekend na żądanie
Wstęp: wolny

4 / 8

Muzeum Tanich Win

Obraz
© sxc.hu

W Szklarskiej Porębie znajdziemy za to Muzeum Tanich Win, które mieści się w równie niebanalnym miejscu - Starej Walońskiej Chacie. Nie trzeba być smakoszem wina, by docenić ekspozycję: ponad setkę butelek i kilkaset etykiet z najróżniejszymi napisami, np. "Kuszące wisienki" czy "Don Diego", które jednych rozbawią, a innych sprowokują do przyjemnych wspomnień.

5 / 8

Muzeum Dobranocek PRL'u

Obraz
© www.muzeumdobranocek.pl

W Muzeum Dobranocek w Rzeszowie obok lalek z filmów kukiełkowych, można zobaczyć różnego rodzaju przedmioty związane z popularnymi dobranockami. Wśród nich zabawki, książki, plakaty, walory filatelistyczne, opakowania po artykułach spożywczych, kosmetykach, często jeszcze z oryginalną zawartością. Ozdobą kolekcji są oryginalne lalki z filmów „Miś Colargol”, „Miś Uszatek”, „Plastusiowy pamiętnik”, „Kolorowy świat Pacyka”, „Maurycy i Hawranek”.

Więcej informacji: www.muzeumdobranocek.pl

6 / 8

Muzeum Siekier

Obraz
© sxc.hu

Góry Świętokrzyskie kryją niecodzienną atrakcję - Muzeum Siekier. Znajduje się ono dokładnie w miejscowości Orzechówka i obejmuje około 2,5 tysiąca eksponatów, także maczugi, siekiery, topory oraz oszczepy! Właścicielem muzeum jest Adolf Kudliński, który kolekcję kompletuje już od 25 lat. W Orzechówce poza zwiedzaniem można też pobrać lekcje kowalstwa.

7 / 8

Muzeum Chleba

Obraz
© sxc.hu

Wszystkiego na temat historii, kultury i tradycji związanych z chlebem dowiemy się w Radzionkowie. Gromadzone przez około 10 lat eksponaty to między innymi: pocztówki, maszyny i urządzenia, narzędzia, wyposażenie wnętrz, dokumenty z okresu XIX i XX wieku oraz archiwalne dokumenty z XVI i XVII wieku. W muzeum można też poczuć się jak prawdziwy piekarz i spróbować swoich sił w formowaniu ciasta i wypiekaniu chleba.

Godziny otwarcia: pon.-pt. 8-16
Wstęp: 8 zł

8 / 8

Muzeum Ognia

Obraz
© sxc.hu

Bystrzyca Kłodzka może pochwalić się Muzeum Filumenistycznym, czyli prościej mówiąc Muzeum Ognia. Ekspozycja obejmuje przedmioty służące do niecenia ognia, min.: zapalniczki lontowe, benzynowe, gazowe, elektryczne, chemiczne, krzesiwa metalowe i skałkowe oraz opakowania i etykiety zapałczane z Polski, a także krajów Europy i całego świata.

Godziny otwarcia: wt.-sb. 8-16, niedz. 10-15
Wstęp: normalny 6 zł, ulgowy 4,5 zł

Komentarze (0)