Najlepsze i najgorsze schroniska górskie w Polsce
Ranking schronisk
Nie każdy z nas marzy o wakacjach all inclusive w egzotycznych krajach. Wielu z nas chętnie przemierza polskie góry z plecakiem, w międzyczasie zatrzymując się w okolicznych schroniskach, by odpocząć, zjeść posiłek, skorzystać z toalety czy też zostać na noc. Z ocenianiem obiektów zmierzyli się testerzy Magazynu Turystyki Górskiej N.M.P., tworząc ranking najlepszych schronisk w Polsce. Sprawdźcie, które są najlepiej, a które najgorzej oceniane.
Nie każdy z nas marzy o wakacjach all inclusive w egzotycznych krajach. Wielu chętnie przemierza polskie góry z plecakiem, w międzyczasie zatrzymując się w okolicznych schroniskach, by odpocząć, zjeść posiłek, skorzystać z toalety czy też zostać na noc. Z ocenianiem obiektów zmierzyli się testerzy _ Magazynu Turystyki Górskiej N.P.M. _, tworząc ranking najlepszych schronisk w Polsce. Sprawdźcie, które są najlepiej, a które najgorzej oceniane.
Ranking przygotowywano na podstawie materiałów, które zbierano od 1 lipca 2014 do 15 czerwca 2015 roku. To już IV jego edycja. Testerzy magazynu _ N.P.M _ odwiedzili kilkadziesiąt kwater i wydali werdykty. Schroniska maksymalnie mogły zdobyć 100 punktów. Każde z miejsc było sprawdzone dwukrotnie - podczas ciepłej i zimnej pory roku, aby móc dokonać bardziej obiektywnej oceny. Podobnie jak w latach poprzednich, na ocenę miały wpływ takie kryteria jak: wyżywienie (jakość, wybór, cena), warunki noclegowe (czystość i standard pokoi, cena), sanitaria (czystość i jakość sanitariatów oraz łazienek, a także ich liczba) i atmosfera (nastawienie obsługi do klientów, gotowość do niesienia pomocy, komunikacja telefoniczna i mailowa). Sprawdźcie, których obiektów lepiej unikać, a do których możecie jechać bez obaw, że na miejscu będziecie rozczarowani warunkami pobytu.
wg/ik