Trwa ładowanie...
d3al8sw
samochod
11-10-2007 11:30

Najniebezpieczniej na drogach Litwy, Łotwy i Estonii

W poradzieckich państwach bałtyckich - Litwie, Łotwie i Estonii - zanotowano w ubiegłym roku najwięcej w całej Unii Europejskiej zgonów w wypadkach drogowych - poinformowała w środę Europejska Rada Bezpieczeństwa Transportu

d3al8sw
d3al8sw

_ W poradzieckich państwach bałtyckich - Litwie, Łotwie i Estonii - zanotowano w ubiegłym roku najwięcej w całej Unii Europejskiej zgonów w wypadkach drogowych - poinformowała w środę Europejska Rada Bezpieczeństwa Transportu. _

Te trzy kraje zanotowały w 2006 roku najwyższy wskaźnik śmierci w wypadkach drogowych w przeliczeniu na milion mieszkańców.

W ubiegłym roku w całej UE śmierć na drogach poniosło około 39200 osób. W latach 2001-2006 wzrosła liczba wypadków ze skutkiem śmiertelnym w Estonii, Bułgarii, Rumunii, Węgrzech i na Litwie.

Najmniej osób w ubiegłym roku (27 na milion ludzi) zginęło na drogach niewielkiej Malty, w Holandii wskaźnik ten wyniósł 45 osób. Na przeciwległym biegunie jest Litwa, gdzie śmierć w wypadkach drogowych poniosły 223 osoby na milion mieszkańców.

Największy postęp w bezpieczeństwie na drogach zanotowano w Luksemburgu, Francji i Portugalii.

Celem Unii Europejskiej jest zmniejszenie o połowę liczby ofiar śmiertelnych wypadków drogowych - z 50 tysięcy w 2000 roku do 25 tysięcy w 2010 roku. Aby to osiągnąć, komisarz UE ds. transportu Jacques Barrot zaapelował do rządów państw unijnych o przyjęcie wyższych standardów bezpieczeństwa na drogach.

(PAP)

d3al8sw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3al8sw