Trwa ładowanie...

Nie odsłaniaj, bo nie polecisz. Saudia Airlines wprowadzają ograniczenia dotyczące stroju

Zgodnie z nowymi przepisami na pokład samolotów narodowego przewoźnika Arabii Saudyjskiej nie wejdziesz na pokład w szortach, bluzce odsłaniającej ramiona, ani w "zbyt ciasnych" ubraniu. Przepisy zostały wprowadzone, by "nie urazić ani nie powodować dyskomfortu u innych pasażerów".

Nie odsłaniaj, bo nie polecisz. Saudia Airlines wprowadzają ograniczenia dotyczące strojuŹródło: Shutterstock.com, fot: Ditty_about_summer
d32wm5q
d32wm5q

Arabia Saudyjska, znana jako jeden z najbogatszych narodów na Bliskim Wschodzie, słynie również ze swej ortodoksji na polu praw kobiet oraz ubioru. Konserwatywne myślenie przedostało się również do regulaminu dla pasażerów narodowego przewoźnika – linii lotniczych Saudia z siedzibą w Dżuddzie.

Na stronie internetowej Saudia Airlines czytamy, że na pokład nie zostaną wpuszczone kobiety z odsłoniętymi ramionami lub nogami, bądź w zbyt obcisłych ubraniach (nigdzie nie sprecyzowano, co oznacza "zbyt ciasne") oraz mężczyźni w krótkich szortach. Jak tłumaczy szefostwo, zmiany zostały wprowadzone w trosce o "komfort pasażerów".

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com, fot: Vytautas Kielaitis

Po wprowadzeniu nowych regulacji Twitter zawrzał. Z opublikowanych wpisów wynika, że wielu pasażerów cieszy się ze zmian. "Nie mam obowiązku oglądania takich rzeczy w przestrzeni publicznej. Wielka decyzja" – pisze jeden z nich, cytowany przez BBC. Nie brakuje jednak też głosów negatywnych – głównie spoza Arabii Saudyjskiej, a nie jest ich mało, bo Saudia realizuje połączenia z Afryką, Azją, Europą i Ameryką Północną. Jeden z internautów trzeźwo przypomina: "Nie wszyscy korzystający z linii lotniczych to muzułmanie".

d32wm5q

Zapytany o zdanie dotyczące zmian były szef turystyki i zdrowia, Ali Al Ghamdi, powiedział, że nie jest to wymysł pojedynczego przewoźnika, bo wiele linii lotniczych ma swoje regulacje dotyczące dress code’u. A wy co sądzicie?

Kłopoty za bagażem? To warto wiedzieć

d32wm5q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32wm5q