Trwa ładowanie...
dh1fmi5

Nie tylko zwierzęta morskie. Ludzkie ciała wypełnione plastikiem

"Rocznie w oceanach ginie ponad milion zwierząt" – alarmuje WWF. W internecie krążą zdjęcia z martwymi wielorybami, wypełnionymi śmieciami. Nowa kampania uświadamia, że pływanie z mikroplastikiem grozi śmiercią również człowiekowi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rocznie w oceanach ginie ponad milion zwierząt
Rocznie w oceanach ginie ponad milion zwierząt (123RF)
dh1fmi5

Według WWF, na całym świecie w ciągu roku ponad 8 milionów ton plastiku ląduje w morzach i oceanach. "To tak, jakby wyrzucać do nich co minutę zawartość jednej śmieciarki" - tłumaczy fundacja.

W północnej części Oceanu Spokojnego, na obszarze Wielkiej Pacyficznej Plamy Śmieci, pływa 180 razy więcej nieczystości niż jedzenia. Najbardziej niebezpieczny jest mikroplastik, który powstaje na skutek rozpadu większych odpadów. Zwierzęta zazwyczaj mylą go z pokarmem, przez co giną.

Okazało się, że wspomniany mikroplastik zagraża również ludziom. Kampania firmy Foodgroot prezentuje kontrowersyjne zdjęcia, na których widać rozkładające się ludzkie ciała wypełnione plastikiem.

Fotografie są metaforą, ponieważ mikroplastik nie jest niewidoczny gołym okiem. Natomiast miały na celu zwrócić uwagę na globalny problem.

dh1fmi5

Źródło: Noizz.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Rewolucyjny sposób na plastik!

dh1fmi5

Podziel się opinią

Share

dh1fmi5

dh1fmi5