Trwa ładowanie...

Nieczynne sklepy na lotnisku Chopina w Warszawie. Podróżni są zdziwieni

Od 1 lipca na terminalu A lotniska Chopina w Warszawie trwają prace związane ze zmianą operatorów sklepów. Część punktów handlowych na terenie portu jest zamknięta, więc podróżnych czeka przykra niespodzianka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nie wiadomo jak długo sklepy będą nieczynne
Nie wiadomo jak długo sklepy będą nieczynne (Shutterstock.com)

Lotnisko Chopina to największy port lotniczy w Polsce. W tym roku odprawiło już ponad 6 mln pasażerów, a przez lotnisko przewijają się dziennie tysiące osób. Spora część z nich nie wie, że w najbliższym czasie mogą mieć problem w zrobieniu zakupów w terminalu.

Informacja o zamknięciu punktów handlowych dostępna jest na oficjalnej stronie lotniska, ale można przypuszczać, że nie każdy na nią wchodzi. Dlatego wielu pasażerów czekających na lot w terminalu A może być zdziwionych, że sklepy są nieczynne. W takiej sytuacji znalazła się nasza czytelniczka, która przez serwis dziejesie.wp.pl przekazała nam wiadomość o braku możliwości kupienia podstawowych produktów - np. wody.

Rzecznik prasowy lotniska Chopina, Hubert Wojciechowski, wyjaśnia, że sytuacja jest przejściowa i ma związek ze zmianą właściciela sklepów.

Slot

- Liczymy, że dzięki temu oferta towarów dostępnych na naszym lotnisku stanie się bardziej różnorodna, a wejście do gry nowego partnera zwiększy konkurencyjność oferowanych towarów, co z korzyścią odbije się na portfelach naszych pasażerów - tłumaczy rzecznik.

Dodaje, że zmian należy spodziewać się zarówno w strefie non-Schengen (po przejściu kontroli paszportowej), jak i w pirsie południowym. - Adaptacja obejmie także 5 punktów handlowych z kosmetykami i prasą w strefie ogólnodostępnej – przekazuje Wojciechowski i zapewnia, że lotnisko zrobi wszystko, aby cały proces przebiegł sprawnie i zakończył się możliwie jak najszybciej.

Nie wiadomo jednak, jak długo potrwają prace. Władze lotniska na pocieszenie podają, że większość punktów gastronomicznych pozostaje otwarta, a oferta prasowa będzie dostępna w strefie ogólnodostępnej AB oraz po kontroli bezpieczeństwa w strefie Schengen.

zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Awaryjne lądowanie na Lotnisku Chopina

Slot

Podziel się opinią

Share


Slot