Norwedzy drwią z Australijczyków. Poszło o ostrzeżenie przed atakami niedźwiedzi

Australijskie MSZ radzi swoim obywatelom udającym się do Norwegii, aby uważali na ataki niedźwiedzi polarnych. To spotkało się z szybką i sarkastyczną reakcją norweskich dyplomatów, którzy uważają ostrzeżenie za niedorzeczne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Svalbard to archipelag na biegunie północnym, w którym żyje ok. 2 tys. niedźwiedzi polarnych
Svalbard to archipelag na biegunie północnym, w którym żyje ok. 2 tys. niedźwiedzi polarnych (Shutterstock.com)
WP

Stworzony przez Australijski Departament Spraw Zagranicznych i Handlu specjalny serwis Smartraveller umieścił w połowie stycznia br. na swoich kontach na Facebooku i Twitterze nowe porady. Kierowane były do osób udających się do Norwegii i mówiły o atakach niedźwiedzi polarnych w tym skandynawskim kraju.

WP

"Dziękujemy za waszą troskę. Zapewniamy, że na przeważającej części terytorium Norwegii wszystkie niedźwiedzie polarne są wypchane i stanowią niewielkie zagrożenie" - odpowiedział na Twitterze norweski MSZ.

Do postu skierowanego do australijskiego departamentu, norweskie MSZ dołączyło zdjęcie ukazujące wypchanego niedźwiedzia polarnego przed Kancelarią Premier Norwegii Erny Solberg.

WP

Serwis Smartraveller nie wyjaśnił w poście, że ostrzeżenie było skierowane do podróżnych przebywających lub mających zamiar udać się do Svalbard. To norweska prowincja w Arktyce, obejmująca swym zasięgiem archipelag Svalbard (jego największą wyspą jest Spitsbergen). Żyje tu ok. 2 tys. niedźwiedzi polarnych.

Australijskie MSZ przekazało, że uważa Norwegię za bezpieczny kraj i wytłumaczyło, że ostrzeżenie było reakcją na ostatnie wydarzenia. W ostatnich miesiącach, z powodu ataków niedźwiedzi, zmarło kilka osób.

Źródło: The Telegraph

WP

Zobacz też: Norwegia dla każdego

WP
WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP