ycipk-qnfev8

Nowa słowacka atrakcja. Dla ludzi o mocnych nerwach

Między dwoma stromymi urwiskami w miejscowości Skalka pri Kremnici na Słowacji zawieszono most linowy. Wywołująca mocne wrażenia atrakcja zawisła na wysokości 70 m. Most jest tak wąski, że "mijanki" nie są na nim możliwe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Most ma 78,5 m długości
Most ma 78,5 m długości (Facebook.com / Turistika na Slovensku)
ycipk-qnfev8

Wiele osób dostałoby zawrotów głowy już na sam widok tej atrakcji, nie mówiąc już o skorzystaniu z niej. Most linowy w Skalka pri Kremnici, który oddano do użytku w lipcu, potrafi podnieść człowiekowi ciśnienie. Wisząca ścieżka ma łączyć szlak Via Ferrata, na trasie którego jest o wiele więcej linowych ułatwień.

Przejście linowe zainstalowano niedaleko miasta Bańska Bystrzyca, ok. 150 km od polsko-słowackiej granicy w Chochołowie. Miłośnicy mocnych wrażeń powinni wpisać to miejsce na listę swoich "must see". Taką survivalową przygodę szkoda byłoby przegapić.

ycipk-qnfev8

Osoby chcące przeprawić się na drugą stronę powinny uzbroić się w cierpliwość i posiadać przy sobie linę zabezpieczającą, gdyż do pokonania jest sporo wąskich, szeroko oddalonych od siebie szczebli. Trasa przewidziana jest raczej dla osób uprawiających zaawansowaną wspinaczkę górską.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Przejście nad przepaścią. Mrożące krew w żyłach nagranie z Niskich Tatr

ycipk-qnfev8
ycipk-qnfev8
ycipk-qnfev8
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-qnfev8