Trwa ładowanie...
28-11-2012 15:09

Nowości dla narciarzy na Słowacji

Niecodzienny widok czekał w poniedziałek wieczorem na gości Multikina Ursynów w Warszawie. Mimo, że na termometrach było kilka kresek powyżej zera, to przed kompleksem w zaspie śniegu stał wagonik kolejki wysokogórskiej. Tak zainaugurowali sezon zimowy Słowacy z Tatry Mountain Resorts.

Nowości dla narciarzy na SłowacjiFot: materiały prasowe
d46q5cz
d46q5cz

250 gości, ambasadorów, dziennikarzy oraz osób kochających zimowe szaleństwo uczestniczyło w specjalnym pokazie nowości w słowackich Tatrach a później zanurzyło się w zimowe klimaty Kanady, Alaski czy Marocca podczas projekcji najlepszego filmu narciarskiego ostatnich lat „ALL I CAN“.

Start Sezonu – Nowa Era Tatr
Sezon narciarski ruszy w tym roku w nocy z 30 listopada na 1 grudnia. Na ten dzień Słowacy zaplanowali cykl koncertów, który ma zainaugurować początek „białego szaleństwa” za naszą południową granicą. Będzie też specjalna cena dla wszystkich narciarzy, w tym dniu nową kolejką na Chopok – FUNITEL będzie można wyjechać za 1 euro.
Jednak już teraz wiadomo, że będzie to sezon wyjątkowy. Przed nadchodzącą zimą Słowacy zainwestowali w rozwój infrastruktury turystycznej w Tatrach ponad 40 mln euro.

Rewolucja na Chopoku

- To będzie dla nas prawdziwa rewolucja – mówił Frantisek Soltis, dyrektor handlowy TMR. Tak też mówi się o inwestycjach na Chopoku - nowa kolejka gondolowa połączy północny i południowy stok największego ośrodka narciarskiego na Słowacji Jasna w Niskich Tatrach (www.jasna.sk ). Inauguracja FUNITELA odbędzie się dnia 1 grudnia podczas Winter Music Opening.

d46q5cz

Kolejka musi spełniać specjalne normy, bo w górnych partiach północnego stoku często wieją bardzo silne wiatry. Dlatego Funitel ma dwie liny nośne. Narciarzy na górę będą wozić 22 wagoniki, a każdy z nich może przewieźć 24 osoby. Górna stacja gondoli Funitel połączy się z kolejką z Kosodreviny. W ten sposób na Chopoku dla potrzeb amatorów białego szaleństwa zostanie przekazany system trzech luksusowych kolejek (dwóch gondoli oraz kolejki szynowej), oraz nowy system naśnieżania aż po sam szczyt góry.

Wszystkie parkingi w ośrodku Chopok Północ i Chopok Południe, którymi zarządza spółka TMR są bezpłatne. Z głównego parkingu Pavčina Lehota *oraz *Lúčky będzie kursował bezpłatny transport wahadłowy – dokładne informacje podane będą na stronie internetowej ośrodka (www.jasna.sk)
. Nowości przygotowano też w Tatralandii. Tam nastąpi otwarcie kolejnej części Tropical Paradise.

Superskipass na 108 km tras narciarskich
Słowacy kolejną niespodziankę przygotowali też na Tatrzańskiej Łomnicy – narciarze będą mogli wjechać do góry nowym wyciągiem krzesełkowym i spróbować nowej trasy.

Specjalna oferta została przygotowana też pod kątem noclegów. W całym regionie są specjalne pakiety dla osób posiadających skipassy, nawet do 30 proc. korzystając z regionalnej karty rabatowej Liptov Region Card.
- Dodatkowym atutem dla narciarzy będzie też wspólny skipass dla słowackiego regionu narciarskiego – dodaje Fero Soltis. - Tak zwany Slovakia Super Skipass – to sezonowy karnet ważny w ośrodkach Tatranská Lomnica, Starý Smokovec, Štrbské Pleso, Donovaly, Veľká Rača, Ružomberok, Vrátna oraz w największym ośrodku narciarskim na Słowacji, w Jasnej w Tatrach Niskich. Ponad 108 km tras narciarskich na jeden skipass jest unikatem.

Skipassy można kupić za pośrednictwem sieci ticketingowych, przez Internet, lub w ośrodkach po okazyjnej cenie – już od 260,- EURO. Przedsprzedaż kończy się 23.12.2012 r. Więcej informacji na temat warunków i przedsprzedaży na stronie www.jasna.sk. Na wcześniejszym zakupie skipassów można oszczędzić nawet 60 euro.

d46q5cz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46q5cz