Trwa ładowanie...
ycipk-4lmazl

Nuda i zwątpienie, a potem szok i okrzyki radości. Spektakularny wyskok wieloryba

Turyści wypływający w rejs morski zawsze pragną zobaczyć legendarne pokazy wodne humbaków. Rzadko kto ma okazję zobaczyć je na żywo. A tym bardziej z bliska. Na wideo widać,jak wieloryb prawie wskoczył na łódź.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wieloryba udało się sfilmować pasażerom jednego z morskich rejsów w okolicach Australii
Wieloryba udało się sfilmować pasażerom jednego z morskich rejsów w okolicach Australii (Youtube.com)
ycipk-4lmazl

Chwilowe przerażenie, a zaraz po nim triumfalne okrzyki radości - takie reakcje ludzi płynących rejsem nagrał jeden z pasażerów statku. Na wideo widać morze, które otacza najwyraźniej znudzonych drogą uczestników wycieczki, a zaraz później nieoczekiwany wyskok wieloryba. Był naprawdę wielki, a jego obecność w tak niewielkiej odległości od łodzi na początku przestraszyła wycieczkowiczów, a chwilę później wprawiła w radość i głęboki zachwyt.

Humbak to jedno z największych zwierząt świata. Dorosłe wieloryby osiągają nawet do 17 metrów długości, a ich masa może przekroczyć 40 ton. Ich płetwy przypominają skrzydła, a głowa jest pokryta guzkami. To właśnie one tak często i spektakularnie wyskakują nad wodę, czasem nawet całkowicie się wynurzając. Kiedyś były obiektem polowań, dziś są obiektem obserwacji. Miłośnicy natury uwielbiają podglądać ich wodne pokazy, a w wielu miejscach na świecie są nawet organizowane nurkowania z humbakami.

ycipk-4lmazl

Wieloryba udało się sfilmować w porcie Macquarie w Australii. Jak widać ten osobnik nie bał się zbliżyć do łodzi pełnej ludzi i zorganizował im niezłe show.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Wieloryb na brzegu Wisły

ycipk-4lmazl
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4lmazl

ycipk-4lmazl
ycipk-4lmazl