Trwa ładowanie...
ycipk-1omohj

Ocean wyrzucił 1100 martwych delfinów. Były brutalnie okaleczone

Od stycznia Ocean Atlantycki wyrzucił na wybrzeże francuskie 1100 martwych delfinów. "W trzy miesiące pobiliśmy rekord ubiegłoroczny, wyższy od tego w 2017 roku, który już wtedy był najwyższy od 40 lat" - poinformował jeden z naukowców.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ocean wyrzucił 1100 martwych delfinów na wybrzeże francuskie
Ocean wyrzucił 1100 martwych delfinów na wybrzeże francuskie (123RF)
ycipk-1omohj

W piątek francuski minister ds. transformacji ekologicznej Francois de Rugy udał się do ośrodka w La Rochelle. Głównym powodem spotkania było działanie na rzecz obniżenia liczby umierających delfinów w Oceanie Atlantyckim.

Nigdy wcześniej nie było aż tylu śmiertelnych przypadków. Od stycznia zginęło 1100 delfinów. "W trzy miesiące pobiliśmy rekord ubiegłoroczny, wyższy od tego w 2017 roku, który już wtedy był najwyższy od 40 lat" - poinformował pracownik francuskiego Państwowego Ośrodka Badań Naukowych (CNRS) w rozmowie z AFP (Agence France Presse).

ZOBACZ TEŻ: Dziwna historia delfinów z Krymu. "Wolały śmierć"

ycipk-1omohj

Agencja poinformowała również, że wiele ssaków było brutalnie okaleczonych, m.in. miało obcięte płetwy. Natomiast ekologowie tłumaczą, że to częsta praktyka wśród rybaków, ponieważ nie chcą, aby zwierzęta niszczyły ich sieci.

Minister Francois de Rugy planuje rozszerzenie badań nad dźwiękowymi urządzeniami do odstraszania delfinów. Wysyłają one nieprzyjemne dźwięki, które zmuszają ssaki do odpłynięcia.

Organizacja ochrony przyrody Sea Shepherd tłumaczy, że działania te są bezużyteczne. Rybacy nie stosują urządzeń odstraszających, ponieważ obawiają się, że wystraszą one również cenne dla nich ryby. Natomiast ekolodzy uważają, że zwiększenie liczby urządzeń sprawi, że w oceanie będzie zbyt głośno dla ssaków.

ycipk-1omohj

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Turystyka
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1omohj

ycipk-1omohj
ycipk-1omohj