Trwa ładowanie...
d3sej6z

Odaiba

Największe atrakcje
Odaiba
Kraj
Pixabay.com
Źródło: Pixabay.com

Odaiba to dziś synonim najnowocześniejszych technologii. Po zmroku magiczny klimat wyspy przyciąga turystów: wszechobecne iluminacje i uliczni grajkowie umilają spacery. Można się tam dostać, kupując tani lot na jedno z dwóch tokijskich lotnisk. Warto sprawdzać oferty specjalne: można znaleźć bilety w obie strony z jedną przesiadką już za 1200 złotych.

Odaiba - historia

W połowie XIX wieku kraje zachodniej Europy chciały rozwijać handel z Azją. Szogunat zdecydowanie sprzeciwiał się jednak otwarciu Japonii dla handlu zagranicznego. Skutkiem takiej polityki były próby zablokowania żeglugi po Zatoce Tokijskiej statkom cudzoziemców. Na wodzie zaczęto tworzyć sztuczne zapory, zwane daiba, uniemożliwiające dostanie się do głównego portu w Tokio.

Tak w 1853 roku powstała Odaiba, japońska pozycja obronna. Prowadzi do niej słynny Most Tęczowy (Rainbow Bridge). Wyspa Odaiba jest stosunkowo niewielka i do każdego istotnego dla turystów punktu można dostać się piechotą. Najlepiej wybrać się na zwiedzanie w słoneczny dzień, kiedy z większości miejsc da się podziwiać rozległą panoramę malowniczej okolicy.

Odaiba - atrakcje

Na Odaibę prowadzi trasa bezzałogowego, przeszklonego pociągu Yurikamome, kolejki jednotorowej, wyruszającej na wyspę ze stacji Shinbashi, zatrzymującej się po drodze na kilku przystankach. Bilet na kilkunastominutowy przejazd trasą widokową (miejscami nad chodnikiem i tuż przy głównych obiektach wyspy) kosztuje 11 złotych. Co warto zobaczyć na wyspie Odaiba?

 • Park Historyczny Daisan Daiba, usytuowany przy jedynej tokijskiej plaży. Znajdują się tutaj pozostałości pierwszych zapór z XIX wieku.
 • Tokyo Decks, pięciopiętrowy gmach z restauracjami, drewnianymi pomostami, palmami, widokiem na zatokę, Trick Art Museum oraz centrum gier Sega – Joypolis.
 • Przystań autobusów wodnych.
 • Główną siedzibę Fuji TV z charakterystyczna kulą (platformą widokową), zawieszoną na budynku na wysokości 123 metrów oraz obserwatorium na 25. piętrze.
 • Miniaturkę Statuy Wolności na wysokim cokole.
 • Naukowe Muzeum Morskie w kształcie statku.
 • Miraikan - Narodowe Muzeum Nowych Nauk i Innowacji (Muzeum Przyszłości) z wystawami robotów i eksponatów technologicznych czy ekologicznych.
 • Garaż Historii, bezpłatną wystawę samochodów z lat od 50-tych do 70-tych XX wieku.
 • Park wodny.
 • Palette Town z Venus Fort, imponującą galeria handlową, stylizowaną na włoskie miasto z XVII wieku z wizualizacjami nasufitowymi, doskonale imitującymi światło zarówno o wschodzie, jak i o zachodzie słońca oraz z pięknie podświetlonym diabelskim młynem, którego pełny obrót trwa kilkanaście minut.
 • Diver City, galerię, pod którą ustawiono ogromną figurę Transformersa Gandama.
Odaiba
Czas lotu / jazdy samochodem

12 h

Strefa czasowa

UTC±09:00

Waluta

Jen japoński (JPY) – 100 jenów = 3,36 zł

Ceny biletów

Przejazd kolejką bezzałogową – 11 zł, transport autobusem wodnym – 14 zł, wynajęcie roweru na jeden dzień - od 10 zł, wejście do Miraikan – 21 zł (normalny) i 7,60 (ulgowy), koszt jednej gry w jednym z licznych japońskich salonów (to forma narodowej rozrywki w każdym wieku) – od 1,70 zł.

Orientacyjna odległość

8595 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3sej6z
d3sej6z
d3sej6z