Trwa ładowanie...

Ograniczenia dla pasażerów. Sprawdź, czy polecisz na wakacje

Z powodu epidemii koronawirusa w Chinach, kolejne państwa wprowadziły zasady ograniczające wjazd na ich terytorium. Ograniczenia dotyczą wszystkich osób, które w ciągu określonego czasu od daty planowanej podróży przebywały w Chinach. Wydały je m.in. Izrael, Singapur czy Malediwy.

Ograniczenia dla pasażerów. Sprawdź, czy polecisz na wakacjeŹródło: Shutterstock.com
d257p4h
d257p4h

Jak poinformowała Klaudyna Fudala z portalu Wakacje.pl, linie lotnicze zobowiązane są do wzmożenia kontroli pasażerów na lotach do takich krajów, jak np.: Izrael, Singapur, USA, Japonia, Korea Płd., Wietnam, Mauritius, Malediwy i Jordania. Pełną listę państw znajdziemy na stronie internetowej IATA.

- Kontrole obejmą m.in. sprawdzenie dokumentów i wywiady z pasażerami zarówno na lotnisku wylotu, jak i przylotu. W sytuacji, kiedy linie lotnicze nie wypełnią należycie swojego obowiązku, będą zobowiązane do zapewnienia powrotu do kraju wylotu pasażerom objętym ograniczeniem - mówi Klaudyna Fudala.

iStock.com
Źródło: iStock.com

Co ważne, biura podróży nie będę mogły zrealizować wycieczki dla osób, których dotyczy ograniczenie wynikające z faktu przebywania w Chinach w ciągu ostatnich 2 tygodni. Ograniczenie obowiązuje do odwołania - zarówno na już wykupione wycieczki, jak i nowe rezerwacje.

d257p4h

- Same imprezy turystyczne i loty odbywają się planowo, a wszyscy pozostali klienci polecą na zaplanowane wakacje - uspokaja Klaudyna Fudala. - Jeśli będą przypadki klientów, którzy planują wyjazd do któregoś w wymienionych krajów, a w ciągu 14 dni prze wylotem przebywali w Chinach, biura podróży indywidualnie rozpatrzą wnioski o zwrot kosztów. Sytuacja jest nowa i dynamiczna, nie zostały więc jeszcze podjęte rozwiązania systemowe. Zależą one też m.in. od decyzji linii lotniczych.

Klienci planujący wyjazd do któregoś z tych państw muszą być poinformowani o obowiązującym ograniczeniu, wzmożonej kontroli oraz ryzyku zatajenia informacji o pobycie w Chinach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Kulinarne koszmary z samolotu

d257p4h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d257p4h