Trwa ładowanie...
d2xmr88

Ograniczenia dla pasażerów. Sprawdź, czy polecisz na wakacje

Z powodu epidemii koronawirusa w Chinach, kolejne państwa wprowadziły zasady ograniczające wjazd na ich terytorium. Ograniczenia dotyczą wszystkich osób, które w ciągu określonego czasu od daty planowanej podróży przebywały w Chinach. Wydały je m.in. Izrael, Singapur czy Malediwy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wzmożone kontrole na lotniskach wprowadza coraz więcej krajów
Wzmożone kontrole na lotniskach wprowadza coraz więcej krajów (Shutterstock.com)
d2xmr88

Jak poinformowała Klaudyna Fudala z portalu Wakacje.pl, linie lotnicze zobowiązane są do wzmożenia kontroli pasażerów na lotach do takich krajów, jak np.: Izrael, Singapur, USA, Japonia, Korea Płd., Wietnam, Mauritius, Malediwy i Jordania. Pełną listę państw znajdziemy na stronie internetowej IATA.

- Kontrole obejmą m.in. sprawdzenie dokumentów i wywiady z pasażerami zarówno na lotnisku wylotu, jak i przylotu. W sytuacji, kiedy linie lotnicze nie wypełnią należycie swojego obowiązku, będą zobowiązane do zapewnienia powrotu do kraju wylotu pasażerom objętym ograniczeniem - mówi Klaudyna Fudala.

  iStock.com
(iStock.com)

Co ważne, biura podróży nie będę mogły zrealizować wycieczki dla osób, których dotyczy ograniczenie wynikające z faktu przebywania w Chinach w ciągu ostatnich 2 tygodni. Ograniczenie obowiązuje do odwołania - zarówno na już wykupione wycieczki, jak i nowe rezerwacje.

- Same imprezy turystyczne i loty odbywają się planowo, a wszyscy pozostali klienci polecą na zaplanowane wakacje - uspokaja Klaudyna Fudala. - Jeśli będą przypadki klientów, którzy planują wyjazd do któregoś w wymienionych krajów, a w ciągu 14 dni prze wylotem przebywali w Chinach, biura podróży indywidualnie rozpatrzą wnioski o zwrot kosztów. Sytuacja jest nowa i dynamiczna, nie zostały więc jeszcze podjęte rozwiązania systemowe. Zależą one też m.in. od decyzji linii lotniczych.

d2xmr88

Klienci planujący wyjazd do któregoś z tych państw muszą być poinformowani o obowiązującym ograniczeniu, wzmożonej kontroli oraz ryzyku zatajenia informacji o pobycie w Chinach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Kulinarne koszmary z samolotu

d2xmr88

Podziel się opinią

Share
d2xmr88
d2xmr88