Trwa ładowanie...
d1whjm5

Ograniczenia w Tadź Mahal. Koniec zwiedzania od zmierzchu do świtu

To nie primaaprilisowy żart. Od 1 kwietnia turyści na zwiedzenie Tadź Mahal w Indiach będą mieli tylko trzy godziny. Ograniczenie wprowadzono ze względu na tłumy ludzi odwiedzających mauzoleum.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tłumy pod Tadź Mahal to standard
Tłumy pod Tadź Mahal to standard (Shutterstock.com, Fot: Savvapanf Photo)
d1whjm5

Dotychczas słynne indyjskie mauzoleum można było zwiedzać od rana do wieczora. Rocznie obiekt odwiedza nawet 7 milionów osób, a jak podaje Inspekcja Archeologiczna Indii każdego dnia bilety do Tadź Mahal kupuje ok. 50 tys. ludzi. A to ich zdaniem zdecydowanie za dużo.

Zdecydowali się ograniczyć liczbę odwiedzających, by pomóc pracownikom obiektu w ogarnięciu tłumów. Chcą też, by wszyscy którzy kupują bilety mogli w spokoju zwiedzać to niezwykłe miejsce wpisane na listę UNESCO.

Shutterstock.com
Podziel się

Ponadto od lat eksperci twierdzą, że te tłumy mają wpływ na wygląd zewnętrzny kompleksu. Opierają się o niego, a nawet niszczą celowo marmurowy grobowiec, który i tak musi być regularnie czyszczony, aby zatrzymać żółknięcie z zanieczyszczonego powietrza

d1whjm5

Nowe wytyczne dotyczą zarówno Hindusów jak i turystów. Osoby, które w Tadź Mahal będą chciały spędzić więcej czasu, będą musiały za to dodatkowo zapłacić.

Tadź Mahal w Agrze jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych zabytków na świecie i zaliczany jest do 7 nowych cudów świata. Wstęp dla turystów zagranicznych wynosi 1000 rupii, czyli ok. 55 zł. Największą grupę zwiedzających stanowią Hindusi, którzy za bilet wstępu płacą tylko 40 rupii (ok. 2 zł).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz również: Wielkanoc w Londynie. Polska blogerka o tradycji Anglików

d1whjm5

Podziel się opinią

Share

d1whjm5

d1whjm5