Trwa ładowanie...

Oman i ZEA otwarte na polskich turystów

Zjednoczone Emiraty Arabskie są w tej chwili najchętniej wybieranym kierunkiem podróży egzotycznych. Oferują wysoki standard hoteli i piękne plaże, czyli to, co turyści lubią najbardziej. Sąsiedni Oman dopiero zaczyna być przez polskich turystów kojarzony z turystyką wypoczynkową, ale już spotyka się ze sporym uznaniem.

Oman i ZEA otwarte na polskich turystówŹródło: Shutterstock.com, fot: Imran's Photography
d3sji2h
d3sji2h

ZEA są kierunkiem całorocznym, z bezpośrednim przelotem z Polski i bogatą ofertą hoteli w dobrym standardzie. Wypoczywać tu można m.in.: w Dubaju, Abu Zabi, Fudżajrze czy Adżmanie. We wszystkich tych miastach nie brakuje atrakcji w postaci parków rozrywki, muzeów czy restauracji na każdą kieszeń.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Dodatkowo temperatury powietrza nie spadają poniżej 20 st. C, a w miesiącach letnich potrafią osiągnąć nawet dwa razy więcej. – Te czynniki bez wątpienia wpływają na rosnącą w ogromnym tempie popularność tego kierunku – mówi Klaudyna Mortka z portalu wakacje.pl. – Korzystne są też ceny, o średnio 300 zł niższe niż w ubiegłym roku. Za tygodniowy pobyt w hotelu czterogwiazdkowym ze śniadaniem zapłacimy od 2050 zł.

d3sji2h

W ofercie biur podróży, tak jak w sezonie zimowym przed rokiem, znalazł się także Oman. Kierunek ten również dostępny jest z bezpośrednim przelotem czarterowym. Gwarancja pogody, ponad 300 km pięknych, piaszczystych plaż, zabytki sprzed setek lat czy zjawiskowa, wręcz bajkowa pustynia to znaki rozpoznawcze tego kraju, który uchodzi za jedno z najbardziej przyjaznych turystom na Bliskim Wschodzie.

W ubiegłym sezonie zimowym ten kierunek bił rekordy popularności wśród Polaków szukających alternatywy dla Egiptu czy Tunezji. – Oman wybierany był głównie przez pary nastawione na wypoczynek. – Ceny wycieczek do niezwykle luksusowych hoteli pięciogwiazdkowych zaczynają się już od 4200 zł za osobę z formułą all inclusive – dodaje Klaudyna Mortka.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

A skoro Oman i ZEA uznawane są za alternatywę dla Egiptu, do którego przestaliśmy jeździć tak chętnie jak przed laty, to czy jest szansa, że ten kierunek wróci do łask? Wszystko na to wskazuje. – W ostatnim raporcie Polskiego Związku Organizatorów Turystyki widać 25 proc. przyrost sprzedaży – mówi Klaudyna Mortka. – Tendencję wzrostową obserwujemy również w Wakacje.pl.

W Egipcie turyści lubią najbardziej: pewną pogodę i mnogość atrakcji w hotelach, np. pokazów tańca, animacji czy parków wodnych. Ceny za tydzień w hotelu trzygwiazdkowym z dwoma posiłkami zaczynają się już od 1523 zł.

d3sji2h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3sji2h