Trwa ładowanie...
d38aze0

Paradise Valley

Największe atrakcje
Paradise Valley
Kraj
Region
Wikimedia Commons / CC BY 4.0
Źródło: Wikimedia Commons / CC BY 4.0

Turyści, którym znudził się już pobyt na plaży w Agadirze i zwiedzanie tego miasta, mogą wybrać się na wycieczkę do Paradise Valley.

Paradise Valley - lokalizacja

Paradise Valley, czyli po polsku "Rajska Dolina" jest uznawana za atrakcję turystyczną Agadiru, choć nie leży na terenie tego miasta. Paradise Valley jest położona około 20 kilometrów od Agadiru, w regionie Sous-Massa. Paradise Valley jest uznawana za część rzeki Tamraght i położona jest w malowniczych górach Atlas. Ze względu na górską lokalizację, Paradise Valley jest miejscem niezwykle skalistym.

Paradise Valley – skały i wodospady

To, co wyróżnia Paradise Valley i czyni tę dolinę wyjątkową, są zbiorniki wodne ze skalistym dnem i niewielkie, lecz zachwycające wodospady. Ponieważ woda w wielu częściach Rajskiej Doliny jest głęboka, turyści często skaczą do niej z kilkunastometrowych skał – należy jednak uważać na ukształtowanie dna w danej części zbiornika. W Paradise Valley można też po prostu popływać w bardzo ciepłej i przejrzystej wodzie lub opalać się na gorącym brzegu.

Paradise Valley – podróż

Wycieczki do Paradise Valley znajdują się w ofercie wielu biur podróży, które organizują wyjazdy do Agadiru. Atrakcje Paradise Valley możemy też podziwiać na własną rękę, jadąc tam autobusem z Agadiru lub wynajętym samochodem. Wynajęcie samochodu w Agadirze na jednodniowy wyjazd do Paradise Valley kosztuje około 150 zł.

Będąc w Paradise Valley, mamy już tylko rzut beretem do miasteczka Immouzzer, które robi jednak znacznie mniejsze wrażenie niż Agadir, a jego największą atrakcją jest targ, czyli po arabsku Souk d'Imouzzer.

Paradise Valley
Czas lotu / jazdy samochodem

lot: 7h, jazda samochodem: 42h

Strefa czasowa

UTC±00:00

Waluta

dirham marokański (MAD)

Orientacyjna odległość

4300 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d38aze0
d38aze0
d38aze0